Saturday, August 13, 2022

|

BallinaVip Travel

Vip Travel

Nga Skocia në Zelandën e Re! Itineraret për udhëtimet më të pabesueshme në botë (LISTA)

Pa vështirësitë e udhëtimit të përditshëm, të udhëtosh me tren është mënyra më e civilizuar për të lëvizur dhe për të njohur me të...

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme jep njoftimin: Ja kushtet që kërkon Italia për shqiptarët që duan të udhëtojnë drejt saj

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njoftoi sot rregullat për udhëtimet drejt Italisë, deri më datë 31 maj 2022 MEPJ bëri të ditur se...

Këto janë 10 shtetet ku mund të udhëtoni pa asnjë kufizim

Publikohet lista e emrave të vendeve evropiane ku tashmë nuk ka kufizime sa i përket koronavirusit. Ja cilat janë: Çekia Danimarka Hungaria Islanda Letonia Norvegjia Polonia Rumania Sllovenia Suedia Udhëtarët nga vendet jo anëtare të BE-së...

Qytetet që të gjithë duan t’i vizitojnë, ja cilat vende kryesojnë

NUMRI i vizitorëve nuk është mënyra e vetme për të vlerësuar se sa i suksesshëm është një qytet në aspektin turistik. Ka edhe infrastrukturë,...

CNN: Udhëtoni në Shqipëri nëse doni të shmangni destinacionet e kategorizuara si me rrezik të lartë për shkak të pandemisë

Njerëzit që duan të bëjnë një udhëtim në Evropë këtë verë, por duan të shmangin destinacionet që janë kategorizuar si me rrezik të lartë...

10 destinacione për t’u zbuluar në Pashkë dhe pranverë

Nga Barcelona në Bergen të Norvegjisë dhe nga Sirakuza në Nju Jork, dhjetë destinacionet më të bukura për të zbuluar gjatë festave të Pashkëve...

Shtetet më të lumtura në botë për vitin 2022, Shqipëria ngjitet me 3 vende, befason Kosova

Humbjet shkatërruese dhe pasiguria në rritje e kanë vënë botën në një rrezik të madh por ka një lajm të mirë: Dashamirësia po rritet...

FOTOT/ “Tirana, Kryeqytet Evropian i Rinisë 2022”; Hapet ekspozita unike “Ne jemi heronjtë tanë” në Muzeun Kombëtar

Kongresi Rinor Kombëtar, në kuadër të titullit “Tirana, Kryeqytet Evropian i Rinisë 2022” sjell në Shqipëri ekspozitën e parë “Street Art”” në Tiranë me...

Artikujt e fundit