Saturday, August 13, 2022

|

BallinaVip Travel

Vip Travel

Gjermania heq të gjitha kufizimet për Shqipërinë, data kur nis lëvizja për shqiptarët

Gjermania heq kufiizmet e udhëtimeve për shqiptarët. Ky është lajmi i mirë që jepet nga ambasada gjermane në Tiranë. "Heqja e kufizimeve të udhëtimeve hyrëse...

Anulohen prenotimet pas situatës në Ukrainë/ Efektet e para në turizmin shqiptar

Rritja e rreziqeve gjeopolitike e bën të dyshimtë një kthim të pritshëm të turistëve ukrainas në vendin tonë. Vitin e fundit pesha e turistëve...

Italia hap kufijtë dhe lehtëson masat anti Covid, ministra njofton shqiptarët

Italia ka vendosur që të lehtësojë masat anti-Covid për të gjithë qytetarët që duan të udhëtojnë drejt këtij shteti. Duke filluar nga data 1 mars,...

Kuzhinieri shqiptar në Itali rrëmben vëmendjen e medies britanike, punon me markat e njohura

Irdi Keçi i cili u bë i njohur në emisionin e gatimit Masterchef në Shqipëri në vitin 2015, falë përkushtimit dhe guximit, tashmë ka...

Njihen patentat shqiptare në Gjermani, votohen në Bundesrat

Gjermania njeh patentat shqiptare. Lajmi është bërë me dije nga kryeministri Edi Rama. Në një postim në rrjetet sociale, kreu i qeverisë shkruan se...

5 shtete të mrekullueshme në fund të detit

Për ata që janë rritur me aventurat fantastike të Mjeshtrit Nemo të gdhendura në mendjet dhe zemrat e tyre, qytetet që humbasin në fund...

Art nga natyra! Pamjet fantastike nga akujt në liqenin e Pogradecit

Temperaturat e ulëta deri në -14 gradë gjatë orëve të natës kanë krijuar forma interesante të akullit në bregun e liqenit të Pogradecit. Edhe pse...

Thethi po vizitohet edhe në dimër, u hap rruga, vendasit të zënë në befasi nga turistët

Per herë të parë në 30 vite, Thethi mund të vizitohet edhe në dimër. Falë ndërtimit të rrugës dhe mbajtjes hapur nga dëbora, edhe autoveturat...

Artikujt e fundit