Thursday, June 30, 2022

|

BallinaVip Travel

Vip Travel

4 gjëra që duhet të bëni para se të shkoni me pushime

Vera ka ardhur, ndaj është koha e duhur për të menduar se ku dhe si do t’i kaloni pushimet. Njerëzit zakonisht vendosin të shkojnë...

Parku kombëtar i Shebenikut! Shtohen vizitorët, destinacioni kërkon më shumë bujtina

Kjo është sofra tradicionale që prej 14 vitesh pret turistët në Parkun Kombëtar të Shebenikut. Gjithnjë e me shumë zona po frekuentohet nga vendas...

Sa vende ka vizituar? Fevziu i kthen përgjigje kuriozëve dhe tregon numrin

Moderatori i njohur Blendi Fevziu e ka shprehur që ka një pasion të madh për udhëtimet. Ditën e sotme ai është përgjigur pyetjes që i...

Të pavendosur për udhëtimin e radhës? Gërshetimi i artit modern me qytetin lundrues të Venecias do ju lënë pa fjalë!

Nëse po planifikoni të jeni një nga miliona vizitorët që vërshojnë në Venecia këtë verë dhe po kërkoni një mënyrë alternative për të shijuar...

Toskana, mrekullia e ‘harruar’ nga turistët e mbushur me surpriza e gjallëri! Si u ‘tkurr’ ndër vite krenaria italiane?

Në vitet 1800, Livorno krenohej me vendpushimet kryesore bregdetare të Italisë dhe me mysafirët më të famshëm. Këto ditë, është injoruar kryesisht – dhe...

Nga Skocia në Zelandën e Re! Itineraret për udhëtimet më të pabesueshme në botë (LISTA)

Pa vështirësitë e udhëtimit të përditshëm, të udhëtosh me tren është mënyra më e civilizuar për të lëvizur dhe për të njohur me të...

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme jep njoftimin: Ja kushtet që kërkon Italia për shqiptarët që duan të udhëtojnë drejt saj

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njoftoi sot rregullat për udhëtimet drejt Italisë, deri më datë 31 maj 2022 MEPJ bëri të ditur se...

Këto janë 10 shtetet ku mund të udhëtoni pa asnjë kufizim

Publikohet lista e emrave të vendeve evropiane ku tashmë nuk ka kufizime sa i përket koronavirusit. Ja cilat janë: Çekia Danimarka Hungaria Islanda Letonia Norvegjia Polonia Rumania Sllovenia Suedia Udhëtarët nga vendet jo anëtare të BE-së...

Artikujt e fundit