Tuesday, June 6, 2023

|

Rama video nga qyteti liqenor: Poradeci i Lasgushit, së shpejti një tjetër kantier të madh(VIDEO)

po lexohet

Kryeministri Edi Rama këtë të enjte e ka nisur me një video nga Pogradeci.

Shefi i qeverisë përmes një video të postuar në Facebook, nga qyteti juglindor i Pogradecit, ka paralajmëruar se së shpejti aty do të çelet një kantier i madh urban.

Ndër të tjera ai thekson se Pogradeci do të transformohet në harmoni me natyrën.

MIRËMËNGJES 😊

dhe me Poradecin e Lasgushit, ku do të çelim së shpejti një tjetër kantier të madh të Rilindjes Urbane, për ta transformuar më tej në harmoni me natyrën e mrekullueshme atë zonë të bekuar, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

të fundit

Shumë pranë Shqipërisë, tërmeti i fortë godet shtetin e Ballkanit (Epiqendra+Magnituda)

Një tërmet i fortë me magnitudë 5 ballë të shkallës Rihter ka goditur Rumaninë, ndërsa lëkundjet janë ndjerë edhe...

të ngjashëm