Tuesday, December 7, 2021

|

“Ti shitesh për një drekë”/ Plas debati në “Përputhen”, Arjan Konomi-konkurrentes: Gënjen sy për sy

Alvisa Qarri dhe Bahkim Sahiti, u deklaruan për njëri-tjetrin, ditën e shtunë në “Prime”. Mirëpo opinionisiti i njohur, Arjan Konomi, tha se kjo deklaratë...

E BUJSHME/ Arbana Osmani tregon vendimin e marrë për Donald Veshajn, çfarë do bëjë Romeo Veshaj

Prej kohësh përflitet se Big Brother VIP do të vërë në lojë banorët duke ndërruar binjakët. Pra në vend të Donaldit do të futet Romeo...

“Po bën bujë në rrjetet sociale”/ Meridiani zbulon se Valoni i ka dedikuar këngë një banore të Big Brother

Valon Shehu është banori i fundit që ka dalë nga shtëpia e “Big Brother VIP”, por edhe pse nuk është më aty banorët herë...

Enca “turpëron” personazhin publik: Herë tjetër kur të më ngacmosh mos i fshi mesazhet (FOTO)

Këngëtarja e njohur, Enca Haxhia, është mjaft aktive në profilet e saj në rrjetet e saj sociale. Në “Instagram”-in e saj mund të gjeni...

“Ah se po përmbahem mos të them diçka më tepër…”/ Debate të ashpra mes Einxhel dhe Sabianit, reagon e revoltuar vajza e këngëtarit

Një prej debateve të nxehta në shtëpinë ë “Big Brother” është ai mes Einxhel dhe Sabianit. Einxheli është komentuar edhe si banorja e cila...

Donaldi la Borën për Beatrix, reagon Stresi dhe zbulon anën e kujt mban

Personazhet e “Big Brother VIP” tashmë janë pjesë e çdo bisede të shqiptarëve. Prej disa ditësh, vëmendjen më të madhe e ka marr trekëndëshi, Bora-Donald-Beatriks. Madje,...
Të shkosh në plazhet e gjirit të Vlorës nga Uji i ftohtë e deri në Orikum dhe të mos lësh një pjesë nga koha jote për në Llogara, mos...
1-Vermoshi/Kelmend Vermoshi është pika më veriore e Shqipërisë, një fshat malor i Alpeve Perëndimore, që ndodhet 95 km në veri të Shkodrës në krahinën e Kelmendit. Bukuria e natyrës shfaqet që në...

Qëndro me ne

17,000FansLike
107,000FollowersFollow
25FollowersFollow

Lajmet e fundit

“Tani do fillojë goditja”, Spartak Ngjela del me paralajmërimin ‘bombë’ dhe ‘drithëron’ politikën shqiptare

Avokat Spartak Ngjela ka komentuar vizitën në Tiranë të të dërguarit të Posaçëm të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escoba. Ngjela në një intervistë...

Pas ndarjes së bujshme, Loredana bën veprimin e papritur ndaj Mozzik

Ndarja e dyshes së famshme të showbizzit, Mozzik dhe Loredana vetëm pak muaj pasi u rikthyen së bashku bëri bujë të madhe. Ishte vetë reperja...

Bashkëshorti i Hueyda El Saied bën postimin prekës: Faleminderit që më dhe dhuratën më të çmuar, Gabrielin

Pak ditë pas ndarjes tragjike nga jeta të artistes së njohur, Hueyda El Saied, ka ardhur një reagim nga partneri i saj, Thierry. Nëpërmjet një...

“Po del një gore”, plas keq në emision mes Robertit dhe Alketës (VIDEO

Alketa Vejsiu dhe Robert Aliaj janë përplasur në emision, duke i ngritur dhe zërin njëri-tjetrit. Debati ka nisur pas një fjale të përdorur nga Robert...

Zbulohen sekretet që mban varësja që Donaldi ja dha Borës(FOTO)

Pak dite pas puthjes se famshme te Bores dhe Donaldit, ky i fundit ne spektakel i kerkoi Arbanes qe ti jepte nje qese me...

Horoskopi

Moti

Borë dhe shi gjatë ditës së sotme, moti bën kthesën e papritur në mbrëmje

Zhvillimi i një qendre ciklonare në veri të Adriatikut...

Ekonomi

Padia e PD në SPAK, reagon Çela: Padituri ose e qëllimshme! KESH shiti energji për herë të fundit në 11 qershor

Administratori i OSHEE Ardian Çela ka reaguar për herë të parë pas padisë së depozituar nga PD në SPAK ndaj tre kompanive që operojnë...

Kush janë qytetet me numrin më të lartë të papunësisë në vend

Shkodra, Lezha dhe Vlora panë rritjen më të madhe të normës së papunësisë në vitin 2020, në raport me qarqet e tjera të vendit. Varësia...

Trend
Ndiq shijen

Xhinset e gjera “pushtojnë” sërish stilin e rrugës, si t’i kombinoni

Dimrin e kaluar, xhinset e gjera fituan epërsinë ndaj...

Harron? Aktorja ka një arsye përse nuk vesh reçipeta

Vanessa Hudgens e ka besdi të veshë reçipeta. Për...

Propozim si nëpër ëndrra, dy gazetarët e njohur kurorëzojnë...

Një udhëtim i nisur aty ku e kishin lënë dy vite më parë, u kthye në të paharrueshëm për dy gazetarët...

Histori frymëzuese! Vajza me sindromën Down punon si ndihmës...

Eloida Alija është vetëm 21-vjeç dhe punon si ndihmës stomatologe në një klinikë dentare në Kosovë. Edhe pse e prekur nga...

Rrëfimi i Princ Harryt: Nuk doja të largohesha kurrë...

Princi Harry foli sërish për vendimin e tij për të lënë pas jetën mbretërore në Angli. 36-vjeçari, dha disa nga arsyet që...

A po pret familja mbretërore djalin trashëgimtar? Elia dhe...

“Me një djalë”-është shprehja që e ka shoqëruar çdo grua shtatzënë e nuk na tingëlloi çuditshëm kur mësuam se edhe Elias...

Bota

VIDEO/Ekzekutohet mes Greqisë boksieri i njohur shqiptar, autorët derdhin mbi të breshëritë e kallashnikovit

Një 35 vjeçar me origjinë nga Shqipëria është ekzekutuar në një atentat mafioz. Haris Kontogiorgis, ishte njëherësh edhe një boksier i njohur i cili...

E rëndë/ Po shkonin në dasmë, autobuzi bie në lum, ndërrojnë jetë 23 persona

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Kenia teksa autoritetet raportojnë për të paktën 23 viktima. Ngjarja ka ndodhur si pasojë e rrëzimit të autobuzit...

Aktualitet

Shpërblimet për festat e fundvitit/ Mësohet sa lekë do të përfitojnë pensionistët

Edhe këtë vit 668,890 pensionistë do të marrin shpërblimin për festat e fundvitit i kthyer traditë prej vitesh. Pensionistët do të marrin shpërblim 5 mijë...

U operua pasi sëmundja iu rikthye, vjen lajmi i mirë për deputeten shqiptare (FOTO)

Aktorja e njohur shqiptare, njëherazi edhe deputete në Kosovë, Adriana Matoshi është në gjendej të mirë shëndetësore dhe pritet që të lërë spitalin pas...

PRAPASKENAT! Si u sajua vrasja e një politikani të njohur shqiptar për të zbuluar spiunin

Një grup kriminal në Belgjikë që operonte në kultivimin dhe shitjen e lëndëve narkotike përdori një anëtar me origjinë shqiptare për të zbuluar informatorin...

“U afrua, më mbylli gojën”/ Rrëfimi tronditës i vajzës u përdh*nua nga babai: M’u neverit, vishja shumë rroba që mos më prekte

Babai i saj i moshës 61 vjeç  është dënuar sepse e abuzoi seksualisht. E ëma nuk e besoi, madje u terrorizua nga rrëfimi I...

Vrasja e Mateos tronditi Shqipërinë, i riu nga Shkodra bën gjestin emocionues për familjen e vogëlushit

Dje në familjen e Mateos, 8 vjeçarit që u vra nga Klodian Çalamani ka mbërritur një pikturë e madhe. Piktura me imazhin e Mateos duke...

Lidhja e tyre ka trazuar rrjetin, por Donaldi i paska idetë e qarta, jep mesazhin e fortë (FOTO)

Lidhja e tyre ka shkaktuar “furtunë” në rrjetet sociale, duke u bërë çifti më i komentuar imomentit në Shqipëri. Dhe duket se Donaldi i ka...

A është ky një mesazh për Borën? Atdheu publikon foton dhe habit me veprimin e fundit(FOTO)

Atdhe Xharavina, ish-konkurrenti i ‘Për’puthen’ është përfshirë në situatën Bora-Donald-Beatrix. Mendohet se ai mund të ketë pasur diçka me Borën, por të dy e kanë...

Arjan Konomi i befason të gjithë në studio dhe bën kërkesën e fortë: Tregohu njëherë burrë

Alvisa dhe Bashkimi vazhdimisht kanë pasur debate të ashpra me opinionistin Arjan Konomi në “Për’puthen”. Kur Alvisa dhe Bashkimi u deklaruan për njëri-tjetrin në “Për’puthen...

Stil jetese

Udhëtim

Kalaja e templarëve në Ponferrada – kështjellë mesjetare në një rrugë pelegrinazhi

Qëllimi parësor i Kalasë së Templarëve ishte të mbrohej Rruga e famshme e Shën Jakobit, e cila përdorej nga pelegrinët në Santiago de Compostela Kalaja e Templarëve e Ponferradas (El castillo de los templarios de...

Sport

Messi rrëmben “Topin e Shtatë të Artë”, zyrtarisht më i madhi i të gjitha kohërave

Leo Messi ka fituar Topin e Artë për të shtatën herë dhe thellon kështu rekordin, pasi Cristiano Ronaldo e ka fituar pesë herë. Argjentinasi...

Kanë shërbyer si forca speciale në Afganistan, kush janë dy binjakët ‘bisha’ që ruajnë Ronaldon dhe familjen e tij(FOTO)

Cristiano Ronaldo dhe familja e tij, ruhen nga dy vëllezër binjakë që më parë kanë shërbyer si ushtarë në njesinë elitare të forcave speciale...

“Kjo është histori e vërtetë”/ Deklarata e çmendur e mjekut argjentinas i jep kthesë të papritur ngjarjes

Legjenda Diego Armando Maradona vdiq në moshën 60-vjeçare më 25 nëntor 2020 në Buenos Aires (Argjentinë) dhe që atëherë nuk kanë pushuar polemikat mbi...

Udhëtim

Turistja serbe zbulon mesazhin që shqiptari i la mbi makinë gjatë pushimeve në Ksamil (FOTO)

Përveç Greqisë dhe Malit të Zi, në vitet e fundit, një nga destinacionet tërheqëse të verës për turistët nga Serbia, sigurisht është bërë Shqipëria. Sidoqoftë,...

My kitchen

Shurup trëndafili: Pije mbretërore e krijuar për ditë të nxehta!

Në mjekësinë popullore konsiderohet edhe si ilaç për mëlçi dhe zorrë, ndërsa në industrinë kozmetike qëmoti është i njohur ndikimi i tij i mirë...

Kek për mëngjes

Perberesit: 4 veze 100 gr sheqer pluhur 70ml vaj ulliri 2 luge Philadelphia 1/2 luge caji ekstrakt vanilje 150gr miell 100gr miell kokosi 1 pako pluhur fryres 100 gr boronice e kuqe 70 gr...

Tavë kremoze me patate dhe spinaq(VIDEO)

Përbërësit: 4-5 patate te ziera per 7-8 min ne uje me kripe Rreth 500 gr spinaq i ferguar me vaj ulliri 1 qepe e grire 200 ml pana 2-3...

Jeni mashtruar nga blerjet online, ndiqni këto këshilla për herë tjetër

Këtë vit, shpenzimet në blerje online për festat e fundvitit (periudha 1 nëntor – 31 dhjetor) do të kapërcejnë shifrën 910 miliardë dollarë në rang global, ose 11% më shumë nga viti në vit...

Publikohen dokumentet e rralla/ Si merrnin leje tregtarët në Elbasan për të lëvizur gjatë gripit spanjoll

Pandemia e gripit spanjoll e vitit 1918 njihet si një nga pandemitë më vdekjeprurëse në histori. Numri i viktimave llogaritet nga 20-50 milionë persona. Shumë vendeve u mungojnë statistikat dhe të dhënat lidhur me...

Test psikologjik: Zgjidhni një nga imazhet dhe zbuloni çfarë ndryshimi do të ndodhë në jetën tuaj

Zgjidhni imazhin që ju tërheq më shumë dhe zbuloni çfarë ndryshimi ju pret në të ardhmen. Nëse keni zgjedhur imazhin e parë, së shpejti do të argëtoheni. Në të ardhmen e afërt nuk parashikohen probleme...