Thursday, March 23, 2023

|

Çdo qytet dhe qytezë në botë është unike, por disa vende janë aq të çuditshme apo të pazakonshme saqë vështirë mund të besohet se edhe ekzistojnë. Telegrafi ju sjell disa...
Kongresi Rinor Kombëtar në bashkëpunim me Bashkinë Tiranë dhe në kuadër të programit Tirana Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022 inaguruan hapësirën më të re rinore në kryeqytet. Vendtakimi i ri...

Lajmet e fundit

Sot do keni fitime shtesë! Qëndroni larg situatave të komplikuara, horoskopi ditor

Dashi Ju keni një Hënë pozitive, disa mundësi të mira...

Moti shënon sot kthesën e madhe, ja sa do të shkojnë TEMPERATURAT

Territori Shqiptar përgjatë ditës së martë pritet të përfshihet...

Ekonomi

Vip Fashion
Ndiq shijen

Si ta kuptoni nëse partnerit i ka humbur interesimi për lidhjen tuaj

Shenjat e mëposhtme janë indikatorë të fuqishëm se lidhjes...

Bota

Pse askush nga emrat e njohur nuk dëshiron të këndojë në kurorëzimin e Mbretit Charles

Festa e madhe e Charles, pra ceremonia e kurorëzimit të tij, më në fund po afron. Ai ka pritur mbi 70 vjet për këtë,...

Përmbyset autobusi me targa shqiptare në Kroaci, dyshohet për viktima

Një autobus me targa shqiptare është përmbysur në Kroaci, ndërsa nga informacionet e para raportohet për viktima. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 23:43 në autostradën...

Udhëtim

Njoftim për të gjithë shqiptarët që duan të udhëtojnë për në Greqi: Kushtet deri më 10 janar

Ambasada greke në Tiranë ka bërë një shpjegim në lidhje me vendimin e Ministrisë së Shëndetësisë mbi kushtet e futjes së shtetasve të huaj në Greqi. Ambasada shpjegon se duke filluar nga data 19 dhjetor...

Udhëtim

Belgjika ndalon përdorimin e TikTok për ministrat dhe zyrtarët federalë

Pas institucioneve të BE-së, Shteteve të Bashkuara, Kanadasë dhe Francës, edhe Belgjika vendosi sot të ndalojë ministrat federalë dhe nëpunësit civilë të përdorin TikTok në telefonat inteligjentë dhe kompjuterë për shkak të defekteve në...

Eliminoni gërvishtjet nga mobiliet e drurit me një veprim

Nëse në shtëpinë tuaj keni mobilie nga druri, atëherë me siguri e dini se ato lehtë mund të gërvishten dhe të dëmtohen Edhe pse këshillohet që me këto raste të bëni politurën, gërvishtjen mund ta...

TEST/ A mund ta gjeni dorezën e fshehur në 11 sekonda? Nëse po, atëherë ju keni inteligjencë të lartë

Kuizet, testet psikologjike dhe iluzionet optike janë ndër gjërat tona të preferuara. Asgjë nuk është më e kënaqshme sesa të jesh në gjendje të kuptosh se si funksionon një iluzion optik, dhe ai më poshtë zbulon shumë për IQ-në...