Saturday, August 13, 2022

|

Moti

Temperaturat do të rriten, çfarë ka rezervuar moti për këtë fillim jave

Vendi ynë mbetet në mbizotërimin e motit të qëndrueshëm përgjatë gjithë 24 orëshit, duke bërë që kthjellimet të dominojnë pjesën më të madhe të...

Ulen lehtë temperaturat, njihuni me surprizën e motit pasditen e sotme

Në orët e para të ditës parashikohet që pjesa më e madhe e territorit të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve në ultësirën perëndimore dhe...

Rriten sërish temperaturat, mësoni si parashikohet të jetë moti sot, në këto zona priten reshje shiu

Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës do të jetë në ndikimin e kthjellimeve dhe kalimeve të pakta të vranësirave të cilat më të...

Moti bën sot kthesën e papritur, sa shënon termometri

Mbetemi në mbizotërimin e kthjellimeve në pjesën më të madhe të vendit gjatë paradites. Por parashikohet që pas mesdite vranësirat e pakta të shfaqen në...

Parashikimi i motit, sa shënon termometri sot

Pjesa e parë e ditës do të jetë në dominimin e kthjellimeve në zonat bregdetare dhe të ulëta, POR kalime të pakta vranësirash do...

Termometri shënon sot 40 gradë, vijon i nxehti afrikan në vend

Masat ajrore me origjinë nga Veriu i Afrikës do të mbeten prezente në territorin Shqiptar duke bërë që të vijojnë temperaturat ekstremisht të larta...

Nxehtësi vdekjeprurëse, ja kush është qyteti ku temperaturat shënojnë rekord

Punonjësit dhe vullnetarët mblidhen dy herë në ditë për të shpërndarë furnizime me ujë dhe freskuese për banorët e qytetit Feniks të Arizonës, ku...

Temperatura ekstremisht të larta mbërthejnë Shqipërinë, termometri kap vlerat rekord

Territorri shqiptar vijonë të jetë në ndikimin e valës së nxehtë e cila po ndodhet në territor prej disa ditësh, duke sjell temperatura ekstremisht...

Artikujt e fundit