Friday, July 1, 2022

|

BallinaStil jetese

Stil jetese

Keni thembra të plasaritura? Disa hapa që do t’ju ndihmojnë

Thembrat e plasaritura janë një shqetësim për shumë femra, sidomos gjatë verës. Megjithatë, nuk është vetëm një problem estetik. Më poshtë do të gjeni...

Nëse hani mëngjes brenda orës së parë pas zgjimit, do të merrni tre përfitime të mëdha

Edhe pse shumë nutricionistë kanë pohuar prej kohësh se mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, ka nga ata që mendojnë se është...

Kini kujdes! Këto gjëra që bëni në mëngjes po ju shëndoshin

Siç dihet mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës. Për ta nisur mirë ditën, duhet të hani një vakt të shëndetshëm për të...

A mund të qëndroni në njërën këmbë për 10 sekonda? Shkencëtarët bëjnë zbulimin befasues

Shkencëtarët thonë se njerëzit e moshës së mesme që nuk arrijnë të ekuilibrojnë njërën këmbë kanë dy herë më shumë gjasa të vdesin herët. Studiuesit...

Organizmi do t’ju thotë faleminderit, kjo është koha e duhur për të ngrënë mëngjes

Ekspertët përsërisin shpeshherë se mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, i cili nuk duhet neglizhuar. Pa të, nuk do të keni energjinë...

Pini ujë esëll në mëngjes, 7 përfitimet që merrni për të cilat nuk jeni në dijeni

Mjekët përsërisin se sa e rëndësishme është marrja e mjaftueshme e lëngjeve në trup dhe jo vetëm në verë kur temperaturat janë të larta....

Po rrezikoni shëndetin, gabimi që duhet të shmangni kur përdorni kondicionerin e makinës

Shumica e shoferëve, sapo ndezin motorin e makinës, ndezin dhe kondicionerin duke rrezikuar shëndetin, pasi humbasin një veprim të rëndësishëm. Konkretisht, ajo që shumë...

Pse zemërohemi dhe irritohemi kur kemi uri? 5 arsye që ndikojnë në këtë fenomen

Ju ndoshta keni vënë re se njerëzit bëhen mjaft nervozë kur ndjejnë uri. Ka disa arsye pse ndodh kjo. Trupi pret një “shpërblim” Kur hamë, çlirohen...

Artikujt e fundit