Wednesday, May 18, 2022

|

Ekonomi

Shtrenjtohet 20% buka në rrethe, paralajmërohet rritje çmimi edhe për kryeqytetin

Shtrenjtohet 20% buka masive në dyqanet e shitjes së produkteve ushqimore në rrethe. Çmimi i bukës masive të bardhë dhe të zezë arrin 120 lekë...

Lufta Rusi-Ukrainë/ Ndikimet kryesore në tregun shqiptar te çmimet e grurit dhe naftës

Një valë e re çmimesh nga tregjet e huaja pritet të godasë edhe ekonominë shqiptare, nëse lufta Rusi -Ukraine do të zgjasë. Rusia është...

Skandali i pagave, Mejdini: Shqiptarët dolën lakuriq, Erion Kristo: Sherr nëpër shtëpia dhe ambiente pune

Skandali i publikimit të listës së pagave dhe të dhënave të tjera personale, sipas gazetares Fajtona Mejdini duhet të shërbejë si një moment reflektimi...

Padia e PD në SPAK, reagon Çela: Padituri ose e qëllimshme! KESH shiti energji për herë të fundit në 11 qershor

Administratori i OSHEE Ardian Çela ka reaguar për herë të parë pas padisë së depozituar nga PD në SPAK ndaj tre kompanive që operojnë...

Kush janë qytetet me numrin më të lartë të papunësisë në vend

Shkodra, Lezha dhe Vlora panë rritjen më të madhe të normës së papunësisë në vitin 2020, në raport me qarqet e tjera të vendit. Varësia...

Eurostat: Ndryshimet klimatike po ndikojnë keq bujqësinë edhe në Shqipëri

Ndryshimet klimatike vitet e fundit e kanë bërë dimrin më të thatë dhe i kanë zgjatur temperaturat e ftohta në të gjithë sezonin e...

Këto janë profesionet që pritet të kërkohen dhe paguhen më shumë në Shqipëri në 2021

Viti që sapo u mbyll ishte një vit shumë i vështirë në të gjitha aspektet, një sfidë e pa provuar dhe as e përfytyruar...

Zbuloni profesionet që paguhen më shumë në vendin tonë

Kushdo që kërkon të vazhdojë arsimin e lartë, apo të mësojë për një profesion të caktuar, në finale ka si qëllim të arrijë të...

Artikujt e fundit