Friday, January 21, 2022

|

Sociale

Fushata e veçantë kundër kancerit të gjirit, make-up artistja e njohur bën bashkë 12 gra: Betejë në çdo muaj, jo vetëm në tetor

12, është numri i grave të përzgjedhura për fushatën sensibilizuese kundër kancerit të gjirit në simbol të 12 muajve të vitit kur duhet të...

Rakacolli shpjegon pse u vendos për dozë të tretë: Anti-trupat nuk janë baraz me imunitetin

Kryetaria e Komitetit Teknik të Eskpertëve Mira Rakacolli ka shpjeguar si do të bëhet vaksinimi me një dozë të tretë vaksine anti-COVID. E ftuar...

Alarm në shkollën 9-vjeçare, 8 nxënës rezultojnë pozitiv me COVID

Njëra klasë e shkollës 9-vjeçare "Avni Rustemi" në Gjirokastër është mbyllur nga Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor. Kjo për arsye se në klasën e 5-të të kësaj...

“Oh ato ditë të bukura”, regjisori Arben Kumbaro ngjit në skenën e Teatrit Metropol aktorët Yllka Mujo dhe Sokol Angjeli

Teatri Metropol sjell në skenën premierën absolute “Oh ato ditë të bukura” të Samuel Beckett me regji nga Arben Kumbaro. Vepra e cila është...

“Më i mençuri njeri që kam parë”, fjalimi i jashtëzakonshëm i José Saramagos mbi gjyshërit

Më 10 dhjetor 1998, shkrimtari portugez José Saramago mori Çmimin Nobel për letërsi. Me këtë rast ai mbajti një fjalim të mrekullueshëm para Akademisë...

Mbyllet Mural Fest 2021, ja disa nga veprat që zbukuruan fasadat e pallateve në Tiranë

Pas 45 ditësh punë intenstive dhe 2 vjet përgatitje mbyllet me sukses edhe Mural Fest 2021 organizuar nga Dekor Tirana dhe kuruar nga Helidon...

‘Kam kredinë të papaguar, më flakën në rrugë’/Gazetarja Anila Hoxha: Pas Saimir Hoxhës, ja si shteti i ‘vret’ me dorën e tij, oficerët e...

Gazetarja e njohur e kronikës, Anila Hoxha përmes një shkrimi të gjatë ka rrëfyer gjendjen e rëndë në të cilën ndodhet policia e shtetit,...

“Paradite dilja nga burgu e shisja drogë, në darkë shkoj sërish në qeli”, historia e pazakontë habit Ardit Gjebrean: Pse ma përmende atë femrën?

Agroni ka vendosur të rrëfejë për jetën e tij të çrregullt që ka bërë në Itali tek “Ka një mesazh për ty”. Ai ka...

Artikujt e fundit