Monday, October 18, 2021

|

Sociale

‘Kam kredinë të papaguar, më flakën në rrugë’/Gazetarja Anila Hoxha: Pas Saimir Hoxhës, ja si shteti i ‘vret’ me dorën e tij, oficerët e...

Gazetarja e njohur e kronikës, Anila Hoxha përmes një shkrimi të gjatë ka rrëfyer gjendjen e rëndë në të cilën ndodhet policia e shtetit,...

“Paradite dilja nga burgu e shisja drogë, në darkë shkoj sërish në qeli”, historia e pazakontë habit Ardit Gjebrean: Pse ma përmende atë femrën?

Agroni ka vendosur të rrëfejë për jetën e tij të çrregullt që ka bërë në Itali tek “Ka një mesazh për ty”. Ai ka...

Sa kilogramë duhet të jetë çanta e shkollës?

Një nga problemet më të zakonshme në jetën e përditshme të nxënësve është pesha e çantës së tyre duke shkuar në shkollë. Sa peshë duhet...

“Më kanë gjobitur”, shpërthen e revoltuar këngëtarja e njohur dhe ka një kërkesë për qeverinë Rama

Masat kufizuese të marra në kuadër të pandemisë së COVID-19 janë shoqëruar me pasoja të shumta dhe ndër të prekurit nga kjo situatë janë...

Divorcet, Shqipëria dhe Serbia kryesojnë në rajon

Më shumë se një e katërta e martesave përfunduan në divorc në vitin 2019 (26.1 divorce për 100 martesa nga 21 vitin e mëparshëm),...

Tragjedi e dyfishtë në familjen Seiti/ Ndërron jetë nga COVID babai i 18-vjeçarit që humbi jetën një javë më parë

Një lajm tragjik bëhet me dije këtë mbrëmje. Raportohet se ka ndërruar jetë babai i të riut Qamil Seiti, i cili humbi jetën nga...

Koronavirusi, Pëllumb Pipero bën propozimin drastik për shkollat dhe lokalet

Prej javësh shifrat e infektimeve në vendin tonë kanë arritur rekorde, duke detyruar Komitetin Teknik të Ekspertëve të vendosin kufizimin e lëvizjes nga ora...

I riu që u rrit në shtëpinë e fëmijës aspiron të bëhet deputet

Alfred Muharremi, i riu që të vetmen familje kishte fshatin Sos, sot që ka krijuar familjen e tij, pasi ka mbaruar Fakultetin e Ekonomisë...

Artikujt e fundit