Monday, May 29, 2023

|

Përfshihet nga flakët katedralja e Nantes në Francë

po lexohet

Mëngjesin e sotëm, katedralja në qytetin Nantes, në perëndim të Francës, u përfshi nga flakët.

Në pamjet që janë transmetuar nëpër disa televizione franceze mund të vërehej tymi që dilte nga katedralja e ndërtuar gjatë shekullit XV-të, shkruan Reuters..

Ky incident ndodhi pak më shumë se një vit pas zjarrit të madh që kaploi katedralen Notre Dame në Paris, gjë që shkatërroi çatinë e saj.

Zjarrfikësit kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe janë duku u munduar që ta shuajnë zjarrin

Katedralja Shën Pjetri dhe Pali në Nant është një prej katedraleve më të mëdha gotike në Francë. Ndërtimi i saj ka filluar në vitin 1434 dhe ka zgjatur 457 vjet deri në vitin 1891.

të fundit

EKSKLUZIVE/ Zbulohet data e dasmës së Arbanës dhe Eduartit, ja detajet nga ceremonia e veçantë

Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj do të martohen në datën 17 qershor. Lajmi bëhet me dije nga burime ekskluzive...

të ngjashëm