Friday, June 2, 2023

|

Rëndohet bilanci i të vdekurve nga Covid-19 në Shqipëri, humb jetën shkodrani

po lexohet

Një tjetër humbje jete ka ndodhur ditën e sotme në Spitalin Infektiv, si pasojë e COVID-19.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë bëhet fjalë për një pacient 86-vjeçar nga Shkodra, i cili po trajtohej në terapi intensive prej 12 ditësh nuk e ka fituar dot betejën me COVID-19, me gjithë asistencën e madhe mjekësore.

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë:

COVID19/Ministria e Shëndetësisë: Humb jetën pacienti 86 vjeçar. Një humbje jete ka ndodhur në spitalin infektiv, si pasojë e COVID19.

Një pacient 86-vjeçar nga Shkodra, i cili po trajtohej në terapi intensive prej 12 ditësh nuk e ka fituar dot betejën me COVID19, megjithë asistencën e madhe mjekësore.

Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllime familjes së të ndjerit dhe i kujton edhe një herë qytetarëve të tregojnë kujdes me respektimin e rregullave, distancimin fizik, përdorimin e maskës, higjienën vetjake, pēr të kufizuar përhapjen e COVID19.

Nga fillimi i epidemisë, 66 qytetarë të konfirmuar me COVID19 e kanë humbur betejën me virusin e rrezikshëm.

të fundit

Keni plane për fundjavën? Meterologia Lajda Porja zbulon surprizat e motit, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Fundjava pritet që të sjellë kushte të qëndrueshme atmosferike duke bërë që vija bregdetare të jetë në mbizotërimin e...

të ngjashëm