Tuesday, April 16, 2024

|

spot_img

Ky është Presidenti i parë në botë që vdes nga koronavirusi

po lexohet

Është shënuar dhe vdekja e parë e një presidenti të infektuar me koronavirus. Mësohet se presidenti i Burundit, Pierre Nkurunziza, ka ndërruar jetë për shkak të koronavirusit.

Kështu janë shprehur mjekët e spitalit ku kreu i shtetit afrikan ishte i shtruar. Por, qeveria ka njoftuar se Presidenti vdiq për shkak të një ataku në zemër.

Në 9 qershor, qeveria njoftoi vdekjen e papritur të Presidentit dhe një javë zi kombëtare. Pierre Nkurunziza e ushtronte detyrën e Presidentit prej 15 vitesh.

të fundit

Këngëtarja e njohur shqiptare humb nënën, dedikimi prekës

Arilena Ara ka ndarë me ndjekësit lajmin e trishtë të humbjes së nënës së saj. Këngëtarja ka postuar një foto...

të ngjashëm