Thursday, April 18, 2024

|

spot_img

Gjashtë ushqime që rekomandojnë ekspertët për burrat mbi 50 vjeç

po lexohet

Sipas Fondacionit Britanik të të Ushqyerit burrat mbi moshën 50 vjeçare kanë prirje të kenë metabolizëm më të ngadalshëm se ata në vitet e 20-ta.

Atyre do t’u duhen më pak kalori për të qëndruar në formë më të mirë.

Është rritur numri i personave që kanë një numër të problemeve përfshirë këtu presionin e lartë të gjakut, sëmundjen e zemrës, diabetin dhe kancerin e prostatës.

Përkundër se asnjë nga këto sëmundje nuk është e pashmangshme, mënyra e të jetuarit dhe dietat bëjnë një ndryshim të rëndësishëm.

Sipas ekspertëve këto gjashtë ushqime ndihmojnë në përmirësimin e shëndetit te 50 vjeçarët:

Peshku i yndyrshëm

Vezët

Avokado

Boronicat dhe dredhëzat

Bajame dhe arra

Rrepi

të fundit

Arrestohet Soni Malaj dhe dy këngëtarë të tjerë, u ndaluan nga policia teksa po performonin në skenë

Këngëtarët shqiptarë Soni Malaj, Don Phenom dhe Sinan Vllasaliu janë arrestuar nga policia zvicerane. https://youtu.be/d25k816hXlk Sipas raportimeve të mediave, artistët do...

të ngjashëm