Friday, March 24, 2023

|

spot_imgspot_img

Ëmbëlsira më e shëndetshme që keni ngrënë ndonjëherë sa keni dëshiruar: Sfera kokosi nga vetëm dy përbërës!

Më të lexuarat

Nuk ekziston desert më i shpejtë dhe më i shëndetshëm se ky

Me siguri çdokush që i do ëmbëlsirat kujdeset për tepricën e peshës trupore, për shkak të sheqerit në të gjitha ëmbëltoret.

Ne prandaj po ju sjellin recetën për sferat më të shëndetshme nga kokosi, të cilat mund t’i hani pa kurrfarë brengosjeje.

Përbërësit:

▪ 50 g kokos
▪ 1 banane

Përgatitja:

Bananen shtypeni me pirun dhe shtoni 40 g kokos që të bashkohen mirë.

Nga përbërja bëni sferat dhe rrotulloni në pjesën e mbetur të kokosit.

Futni në frigorifer që të forcohen mirë.

Shijojeni.

- Advertisement -spot_img

More articles

rrjetet sociale

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit