Wednesday, May 18, 2022

|

BallinaTeknologji

Teknologji

Ndryshime të reja në WhatsApp, zbuloni për çfarë bëhet fjalë

Mark Zuckerberg ka njoftuar disa ndryshime të reja në aplikacionin e WhatsApp. Reagimet me emoji në mesazhe, që përdoren në Facebook dhe Instagram, do të...

Sa të sigurt jemi? Gabimet më të zakonshme që bëjmë kur vendosim fjalëkalime

Fjalëkalimet që përdorim çdo ditë për të hyrë në rrjete sociale apo platforma të tjera mund të jenë një makth. Ekspertët paralajmërojnë se kodet...

4 gjërat që nuk i dinit se mund t’i bëjë Google Maps

Google së fundmi njoftoi se po përgatit disa përmirësime për aplikacionin e saj të njohur të hartave, Google Maps , duke shtuar, ndër të...

Njihuni me THE WE EDITON IQOS 3 duo

The WE Edition pajisja më e re e IQOS 3 Duo është prezantuar së fundmi dhe në Shqipëri. Vjen si një edicion i limituar...

Si ta kuptoni se dikush viziton shpesh profilin tuaj në Instagram

Rrjetet sociale kanë hyrë përgjithmonë në jetën tonë dhe të gjithë ne i kushtojmë pak më shumë kohë sesa duhet. Nëse e keni hapur profilin tuaj në Instagram,...

Përditësimi i ri i WhatsApp-it na ndihmon të fshehim diçka që donim për një kohë të gjatë

WhatsApp ndryshon dhe me çdo përditësim, bëhet gjithnjë e më interesant. Përveç reagimeve të emoji ndaj mesazheve, tani na lejon të fshihemi nga njerëz të caktuar kur...

Çfarë ndodh nëse e fikni të paktën 1 orë telefonin çdo ditë

Në ditë si këto as që mundemi ta imagjinojmë veten pa telefona nëpër duar. Smartphone-ët janë shumë më tepër sesa pajisje komunikimi. Çdo detaj...

Netflix jep lajmin e keq/ Anulon vazhdimin e disa serialeve në platformë

Platforma e njohur e transmetimit ‘’Netflix’’ ka anuluar disa nga seritë e njohura dhe shumë të dashura për audiencën. Lista e plotë: Gentefied – 2 sezone Variety...

Artikujt e fundit