Tuesday, December 7, 2021

|

Ballina Teknologji

Teknologji

Reagon për herë të parë Mark Zuckerberg, shpjegon arsyet pse ndryshoi emrin e Facebook në Meta: Ja çfarë kuptimi ka kjo fjalë për mua!

Themeluesi i Facebook Mark Zuckerberg ka shkruar një letër publike, në të cilën ka shpjeguar vendimin për ndryshimin e emrit të kompanisë Facebook, duke...

“Facebook” pritet të ndryshojë emrin shumë shpejt, ja si mund të quhet

Gjiganti i rrjeteve sociale, Facebook Inc, po planifikon të ndryshojë emrin javën e ardhshme, raportoi mediumi The Verge të martën, duke cituar një burim...

E pabesueshme/ Kjo është shuma marramendëse që Mark Zuckerberg humbi nga rënia e Facebook dhe rrjeteve të tjera

Pasuria e Mark Zuckerberg ka rënë me afro 7 miliardë dollarë brenda pak orësh pasi kanë dalë jashtë funksionit tre aplikacionet më të mëdha...

Kaos i rrjeteve sociale, Facebook, WhatsApp dhe Instagram dalin jashtë funksionit për disa orë

Facebook, Instagram dhe WhatsApp kanë rënë për disa orë. Sipas raportimeve të fundit, këto rrjete sociale janë bërë jofunksionale për miliona përdorues në mbarë...

Truku për ta mbajtur më gjatë baterinë e celularit

Pavarësisht se çfarë celulari kanë të gjithë, gjëja më e keqe është kur të mbaron bateria. Nëse ndodheni, në shtëpi e keqja është e...

Një “test i shkurtër” për të kuptuar: A je i varur nga telefoni dhe rrjetet sociale?

Telefonat “smart” janë bërë thelbësorë në jetën e të gjithëve, duke filluar nga rrjetet sociale te lojërat e më shumë. Kryesisht për shkak të hulumtimeve...

Vera e nxehtë po vjen, pse nuk duhet ta lini makinën në këto vende

Nxehtësia dhe thatësira mund të shkaktojnë një zjarr – shoferët duhet të mendojnë për këtë tani. Prandaj parkimi është një tabu absolute në verë...

4 mënyra për të kuptuar nëse dikush i ka fshehur story-t e Instagram që “vetëm” ju të mos i shihni

Shoqja të thotë për postimin që hodhi dikush, është momenti për pak thashetheme, por ty s’të shfaqet asgjë. Çudi! Me siguri, të ka bërë...

Artikujt e fundit

“Pu pu pu, shihemi në gjyq”, Flori Mumajesi i bën kërkesën e papritur Eni Çobanit (FOTO)

Këngëtari Flori Mumajesi dhe Anxhelina katër ditë më parë publikuan videoklipin  e tyre, i cili përmban dy këngë “Anash x Doja”. Këto dy projekte muzikore...

“Tani do fillojë goditja”, Spartak Ngjela del me paralajmërimin ‘bombë’ dhe ‘drithëron’ politikën shqiptare

Avokat Spartak Ngjela ka komentuar vizitën në Tiranë të të dërguarit të Posaçëm të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escoba. Ngjela në një intervistë...

Ergita Bahja, zëri kumbues që befasoi jurinë e huaj në Eurovizion(VIDEO)

Nëse vetëm e dëgjoni performancen, pa e parë se kush po këndon, nuk do ta bëni dot dallimin nëse është vetë Rona Nishliu apo...

“Ti shitesh për një drekë”/ Plas debati në “Përputhen”, Arjan Konomi-konkurrentes: Gënjen sy për sy

Alvisa Qarri dhe Bahkim Sahiti, u deklaruan për njëri-tjetrin, ditën e shtunë në “Prime”. Mirëpo opinionisiti i njohur, Arjan Konomi, tha se kjo deklaratë...