Wednesday, December 6, 2023

|

spot_img

Pogaçe me djathë dhe miell misri: Kënaqësia shkumuese e shijes të cilën duhet patjetër ta provoni!

po lexohet

Provoni recetën e gjyshes për brumë perfekt

Përbërësit:

– 300–350 g miell gruri;
– 100 g miell misri;
– 300 ml qumësht të vakët;
– 20 g tharmë;
– kripë;
– pak sheqer;
– 50 ml vaj ulliri;
– 100 g djathë të fortë;
– pak fara.

Përgatitja:

⦁ Qiteni tharmin në qumështin e vakët, shtoni një lugë të vogël sheqer, miell, vaj, kripë dhe ngjisheni deri sa të bëhet brumë i butë.

⦁ Lëreni të bymehet, ngjisheni edhe një herë dhe sërish lëreni të bymehet.

⦁ Tavolinën e punës lyeni pak me vaj dhe qiteni brumin në tavolinë.

⦁ Me duart me yndyrë përhapeni brumin, dhe në mes thërrmojeni djathin.

⦁ Mbulojeni me pjesën tjetër, dhe me duar shtypni skajet mirë.

⦁ Lyeni tepsinë e rrumbullakët dhe qiten pogaçen, pastaj mbulojeni që të bymehet.

⦁ Furrën ndizeni në 220 gradë Celsius dhe kur pogaçja të pushojë pak piqeni rreth 25 minuta.

⦁ Kur të marrë ngjyrë të gështenjtë, nxirreni pogaçen, mbulojeni dhe lëreni të mbuluar 15 minuta.

Ju bëftë mirë

të fundit

Reshje shiu dhe dëbore në vend, temperaturat pësojnë rënie

Një sistem i fuqishëm vranësirash do të vendoset në territorin shqiptar duke sjellë reshje shiu në Ultësirën Perëndimore si...

të ngjashëm