Thursday, April 18, 2024

|

spot_img

Deklarata ‘BOMBË’ e gazetarit: Ka vrasës me pagesë që duan të rrëfejnë vrasjet e tyre sepse ndihen në rrezik

po lexohet

Gazetari Artan Hoxha ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, ku është shprehur se ka disa vrasës shqiptarë me pagesë që duan të rrëfejnë vrasjet e tyre për shkak se kanë frikë dhe ndihen në rrezik.

Sipas tij, policia nuk lëshon urdhër arrestet dhe për pasojë edhe këto vrasje nuk zbardhen, ndërsa u shpreh se vrasja e Klodian Saliut është për shkak të përplasjes mes bandës së Durrësit, pasi ajo u nda në 2 fraksione.

“Kemi sot dëshmi, persona të penduar që kanë qenë vrasës me pagesë që rrëfejnë vrasjet që kanë bërë vetë. Ke 2 në Elbasan, 1 në Greqi, Mirgen Toshi, i ka dalë gjurma e gjakut dhe nuk lëshohet urdhër arresti. Janë njerëz që duan të dëshmojnë, sepse ndihen në rrezik dhe nuk veprohet. Bëj apel që në këto raste që vrasësit rrëfejnë vrasjet e veta, siç është rasti i Luftar Reçit.

Klodian Saliut i kanë vrarë 3 vëllezër për 3 vite. I shuan si familje. Nuk donin të rrezikonin që të merrnin një kundërpërgjigje. Fillimisht u vra Klodian Saliu, në vitin 2005. Më pas në vitin 2007, u vra Ndriçim Saliu. Ndërsa në vitin 2008 u vra vëllai tjetër Arjan Saliu,”Pas vrasjes së Klodianit kam vajtur në shtëpinë e atij, personazh shumë i rëndësishëm i botës së krimit. Ka patur një konflikt mes grupit të madh që më pas u shpërbë. Njëra palë kishte Lul Berishën, tjetra kishte Klodian Saliun dhe Endrit Doklen”, tha Hoxha.

të fundit

Arrestohet Soni Malaj dhe dy këngëtarë të tjerë, u ndaluan nga policia teksa po performonin në skenë

Këngëtarët shqiptarë Soni Malaj, Don Phenom dhe Sinan Vllasaliu janë arrestuar nga policia zvicerane. https://youtu.be/d25k816hXlk Sipas raportimeve të mediave, artistët do...

të ngjashëm