Wednesday, May 18, 2022

|

BallinaKuriozitete

Kuriozitete

Nuk është pamja fizike! Çdo burrë u kushton vëmendje këtyre gjërave kur del me një grua

Meshkujt nuk vënë re vetëm pamjen fizike kur takohem me një femër për herë të parë. Sigurisht, ajo që bie në sy në fillim...

E premte 13, çfarë duhet të bëni për ditën më të zezë të vitit?

Nëse je supersticioz dhe shqetësohesh për këtë bashkim dhe historinë që fshihet pas, nuk je vetëm. Data 13 e premte, prej vitesh, që para...

I bëjmë të gjithë, tre gjërat që shkaktojnë rënien e flokëve

Rënia e flokëve është një fenomen shumë i zakonshëm dhe shfaqet më shpesh në periudha të caktuara të vitit. Zakonisht vërehet kur krehim flokët...

3 zakonet e njerëzve që dinë të marrin vendime të mëdha

Marrja e vendimeve të mëdha është një pasuri e njerëzve që kanë zhvilluar shumë aftësitë e tyre dhe mund të menaxhojnë lehtësisht çdo ndryshim...

5 gjërat që bëjnë çdo vit çiftet, të cilët nuk do të ndahen kurrë

Si qëndroni në një lidhje? Si e arrini këtë “përgjithmonë” që supozohet të jetë qëllimi i një lidhjeje? A ka ndonjë sekret? A nuk...

Të qenit rebel në dashuri mund të sjellë gëzim në marrëdhënien tuaj

Marrëdhëniet tona janë mësuesit tanë më të mëdhenj; ato janë një pasqyrë që reflekton dritën dhe hijen tonë tek ne. Qoftë një lidhje monogame tridhjetëvjeçare...

Çfarë ndodh me trupin tuaj kur dëgjoni muzikë para se të flini

Foshnjat mund të kënaqen me ninullën, por ç’të themi për rastin tonë kur çdo natë, në vend që të pushojmë pas punës, mbytemi? Një nga...

7 arsye pse zënkat janë të nevojshme në një lidhje

Marrëdhëniet më të forta kanë intensitet dhe pasion. Historitë e bukura nuk janë shkruar kurrë në bazë të rutinës së qetë dhe të zakonshme...

Artikujt e fundit