Tuesday, December 7, 2021

|

Ballina Kuriozitete

Kuriozitete

Po ngjitet apo po zbret? Zgjidhet misteri i maces së shkallëve që përçau keqas internetin (fotot)

Një tjetër nga debatet virale që kanë polarizuar opinionin e shumë njerëzve që humbasin kohën me gjëra të pavlefshme në internet, është dhe ai...

Test/ Zgjidhni një nga këto imazhe dhe zbuloni se çfarë lloj gruaje jeni!

Sjelljet dhe zakonet tona të pavetëdijshme tregojnë shumë për personin që jemi. Shikoni tre imazhet dhe zgjidhni atë që ju pëlqen më shumë për...

Qyteti ku ndalohet konsumimi i mishit

Varanasi është një prej qyteteve më të lashta në botë, që është ende i banueshëm. Me një histori të paktën 3800-vjeçare, ai është kryeqëndra...

Test: Numri i duarve që shihni në këtë foto tregon se sa të papërgjegjshëm jeni në jetë!

Pasi të keni numëruar duart, shikoni rezultatin më poshtë! Nëse keni gjetur deri në 5 duar: Ju mund të mendoni se e keni zgjidhur saktë enigmën,...

Edhe dy ditë kohë, 5 gjërat që duhet të bësh patjetër para se ora të ndryshojë

Sa më shumë diskutohet ndryshimi i orës në të gjithë Evrpën, aq më shumë njerëzit ndiejnë “mungesën” e saj. Ora verore, ajo që ka edhe...

Sa të vëmendshëm jeni? Gjeni dy fytyrat e fshehura në imazh për ta zbuluar këtë

Aftësia për të vëzhguar nuk konsiston vetëm në shikimin sipërfaqësor të botës përreth nesh, në kërkimin vetëm të asaj që na tërheq vëmendjen, por...

Test psikologjik/ Zgjidhni një flutur për të zbuluar se çfarë mendimesh fsheh nënndërgjegjja juaj

1-Simboli i kufizimeve Nëse keni zgjedhur fluturën e parë, me siguri keni vënë re se krahët e sipërm të saj kanë një ngjyrë tjetër. Kjo...

Test psikologjik: Gjëja e parë që shihni në këtë foto do të zbulojë mënyrën se si bini në dashuri

Për të parë se si bini në dashuri, mjafton të shikoni imazhin e mëposhtëm dhe të përpiqeni të kujtoni atë që patë fillimisht. Fytyra...

Artikujt e fundit

“Ti shitesh për një drekë”/ Plas debati në “Përputhen”, Arjan Konomi-konkurrentes: Gënjen sy për sy

Alvisa Qarri dhe Bahkim Sahiti, u deklaruan për njëri-tjetrin, ditën e shtunë në “Prime”. Mirëpo opinionisiti i njohur, Arjan Konomi, tha se kjo deklaratë...

E BUJSHME/ Arbana Osmani tregon vendimin e marrë për Donald Veshajn, çfarë do bëjë Romeo Veshaj

Prej kohësh përflitet se Big Brother VIP do të vërë në lojë banorët duke ndërruar binjakët. Pra në vend të Donaldit do të futet Romeo...

“Po bën bujë në rrjetet sociale”/ Meridiani zbulon se Valoni i ka dedikuar këngë një banore të Big Brother

Valon Shehu është banori i fundit që ka dalë nga shtëpia e “Big Brother VIP”, por edhe pse nuk është më aty banorët herë...

Enca “turpëron” personazhin publik: Herë tjetër kur të më ngacmosh mos i fshi mesazhet (FOTO)

Këngëtarja e njohur, Enca Haxhia, është mjaft aktive në profilet e saj në rrjetet e saj sociale. Në “Instagram”-in e saj mund të gjeni...