Friday, March 24, 2023

|

BallinaKuriozitete

Kuriozitete

Pse celulari mund të ndikojë seriozisht në lëkurën tuaj

A keni menduar se smartfoni juaj i preferuar mund të dëmtojë lëkurën tuaj? Sipas një studimi të kryer në vitin 2017, celularët kanë 10 herë...

Mësojeni njëherë e mirë të vërtetën! Pse nuk duhet ta mbushni makinën plot me karburant

Mekanikët duket se kanë rënë dakord me Agjencinë për Mbrojtjen e Mjedisit, e cila ka përshkruar tre fusha kryesore ku mbushja me gaz mund...

“Do ta shkatërroj”/Pasi bënë “paqe”, plas sërish mes aktores dhe moderators! Olta Gixhari e paralajmëron

Që nga nga nata e parë e spektaklit te BBV ka pasur një “luftë të ftohtë” mes aktores Olta Gixhari dhe moderators Zhaklina Gjolla. Edhe...

Pse duhet të puthemi në mesnatën e Vitit të Ri dhe çfarë të bëjmë nëse edhe ky vit na ka gjetur vetëm?

Dritat janë ndezur kudo nëpër vend, temperaturat janë të ulëta dhe të gjithë po bëjnë përpjekjet e tyre më të mira për të mbështjellë...

Nëse dëshironi të tërhiqni fat, mos i bëni këto gjëra në natën e ndërrimit të viteve

Një vit i ri shënon një fillim të ri. Prandaj, në shumë vende ka besime të ndryshme se disa veprime në natën e Vitit...

Dy filmat e mrekullueshëm duhet t’i shikoni patjetër me partnerin tuaj

Jo vetëm femrave u pëlqen të qajnë duke parë një histori dashurie me zgjedhje të vështira dhe fate të pasigurta të personazheve.Tema e dashurisë...

Si duhet të reagoni kur dikush po flirton me partnerin tuaj?

Lidhja juaj po shkon mirë dhe ju jeni shumë të dashuruar, por ka një problem të vogël: dikush vazhdon të flirtojë me partnerin tuaj....

“Home Alone”/ Zbulohet shkaku pse familja e braktisi Kevinin pak para pushimeve! Postimi në TikTok që “shokoi” fansat

Në këtë periudhë përpara Krishtlindjeve, vëmendja e kinematografisë dhe e publikut rikthehet tek filmat e vjetër, pikërisht me këtë tematikë. Mes tyre është dhe një...

Artikujt e fundit