Friday, March 24, 2023

|

BallinaKuriozitete

Kuriozitete

Trajneri i fitnesit hëngri vetëm pica gjatë një muaji, rezultatet që mori befasuan ndjekësit e tij

Trajneri personal i fitnesit, Ryan Mercer hëngri pica në mëngjes, drekë dhe darkë gjatë një muaji të tërë dhe u befasua nga rezultatet. Siç shpjegoi...

6 hapa për të përmirësuar cilësinë e ajrit në shtëpinë tuaj

Stinët e vitit ndikojnë ndjeshëm në cilësinë e ajrit në shtëpinë tonë. Për shembull, tani që është dimër, cilësia përkeqësohet dhe kjo ndodh sepse...

Studimi konfirmon se fëmijët e marrin inteligjencën nga nëna e tyre

Sipas një studimi, inteligjenca juaj vjenë nga nëna juaj. Gratë kanë kromozomin XX dhe burrat kanë kromozomin XY. Një kromozom është si një hard...

Gabimi më i madh që bëjmë pas dushit

Kujdesi i duhur për lëkurën tuaj është jashtëzakonisht i rëndësishëm. Pastrimi dhe hidratimi i rregullt është vetëm një nga mënyrat se si duhet ta...

Nuk kushton asgjë, ky ndryshim i vogël mund ta bëjë shtëpinë tuaj më të ngrohtë

Ky truk është plotësisht falas, dhe ju duhet vetëm pak përpjekje dhe kreativitet. Çfarë duhet të bëni? Duhet të lëvizni mobiljet dhe të krijoni...

Bini në dashuri shumë shpejt? Ja se kush është shkaktari kryesor

A e gjeni shpesh veten duke rënë në dashuri kokë e këmbë me dikë të ri? Ndiheni sikur nxitoni në marrëdhënie? Nëse po, mund...

Pse janari është muaji me më shumë pushime nga puna?

Janari është muaji i fillimeve të reja. Kjo mund të nënkuptojë gjithashtu një kapitull të ri në karrierë që mund të hapet pas një pushimi nga puna. Ne u përpoqëm...

Katër arsye të mëdha për të mos kontrolluar kurrë telefonin e partnerit tënd

Të paktën një herë na ka ndodhur që jemi tunduar të kontrollojmë telefonin e partnerit, ndoshta duke përfituar nga një moment shpërqendrimi, ose e...

Artikujt e fundit