Wednesday, November 29, 2023

|

spot_img

“Për çdo dëshirë qe keni sot flisni me partnerin!” Horoskopi për ditën e sotme

po lexohet

DASHI21. mars – 20. prill

Gjate kësaj dite Plutoni do jete planeti qe do ju shtyje te bëni çmenduri te vogle, por Venusi do ju ndihmoje te mos harroni asnjë here te shprehni ndjenjat. Beqaret do kenë një dite te mbushur me mundësi për aventura afatshkurtra, por mjaft te këndshme. Do jete ne dorën e tyre nëse do duan te përfitojnë apo jo. Me financat duhet te tregoheni me te matur edhe pse gjendja ne te vërtetë është e mire.

DEMI 21. prill – 21. maj

Dite shume e bukur do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do jeni me te gatshëm për te bere lëshime e për ta përmirësuar marrëdhënien ne çift. Beqareve do iu rrahe zemra edhe me fort se një dite me pare sepse do iu afrohet personi qe kane pëlqyer prej kohesh. Dielli do i privilegjoje financat dhe nga ana tjetër do ua ndriçoje mendjen për te mos shpenzuar kuturu.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Do mundoheni shume ta përmirësoni marrëdhënien tuaj ne çift gjate kësaj dite, por për fat te keq nuk do ja dilni dot. Debatet do vazhdojnë te mbizotërojnë çdo moment. Beqaret ka rrezik te bëjnë gjera te nxituara. Sot do ndihen mire, por e nesërmja do jete e trishte. Urani dhe Neptuni te bere bashke do ndikojnë negativisht tek financat dhe do sjellin probleme te vazhdueshme.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Për çdo dëshirë qe keni sot flisni me partnerin. Ai do jete ne dispozicionin tuaj dhe gati te bashkëpunojë për çdo gjë. Mund te përjetoni edhe emocione te forta. Beqaret do kenë një nga ditët me te bukura ne planin sentimental. Do keni një takim shume te rëndësishëm. Me financat do tregoheni mjaft vigjilente dhe nuk do shpenzoni shume. Kjo do e rrite me shume buxhetin tuaj.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Jeta juaj ne çift do jete e qëndrueshme. Ata qe kane pasur disa probleme do fillojnë te sqarojnë çdo gjë. Beqaret nga ana tjetër do tregohen shume te paduruar dhe te nxituar. Ne këtë mënyrë do rrezikojnë te lidhen edhe me dike qe nuk është i përshtatshëm për ata. Ka ardhur momenti qe te ndërtoni një program për financat tuaja. Do i harroni edhe shpenzimet marramendëse.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Ju qe jeni ne një lidhje do admiroheni nga partneri duke mare një vendim te vështirë por te domosdoshëm. Beqaret do kenë takime interesante dhe duket se personi qe do takojnë mund te jete shume afër idealit. Jepini një mundësi. Financat do jene me te mira sesa i kishit menduar, kështu qe nuk keni për çfarë te ankoheni. Mund te bëni edhe ndonjë shpenzim me tepër.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Klima për çiftet do jete shume e mire dhe sidomos nëse nuk i kurseni fjalët e ëmbla dhe kujdeseni për partnerin. Tregohuni edhe me tolerante. Dashuria për beqaret do jete pak konfuze. Do mendoheni shume por përsëri nuk do e keni te lehte te vendosni se çfarë doni vërtet. Mos bëni shume shpenzime sepse situata financiare mund te përkeqësohet se tepërmi.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Jeta sentimentale për çiftet nuk do jete shume e mire duke qene se ju ëndërroni me shume sesa duhet. Do jeni mjaft pesimiste dhe partneri do e ketë te vështirë t’ua ndryshoje mendjen. Beqaret nuk do e kenë te lehte te ndajnë dashurinë nga miqësia. Edhe pse do iu pëlqejë dikush nuk do doni te sakrifikoni lirinë tuaj. Financat nuk do jene te mira, kërkoni ndihmën e eksperteve.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Marrëdhënia me partnerin do jete e ngrohte dhe e bukur. Te dy se bashku do mundoheni te përfitoni sa me shume nga jeta. Marsi do iu japë edhe pak sensualitet. Beqaret, çdo dite e me shume do kenë dëshirë te ndajnë gëzimet dhe mërzitjet me dike. Sot do e gjeni personin e duhur. Për sa iu përket financave do keni një rritje te tyre. Do jete një dite mjaft interesante.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Nga njëra ane Saturni do ua pështjellojë pak ditën, por nga ana tjetër është Venusi do ua mbushe atë me dashuri. Ai do iu afroje me shume me partnerin. Beqaret do triumfojnë ne jetën sentimentale. Kupidi do i godasë me shigjetën e tij. Me financat do keni disa probleme te cilat do iu shtyjnë te jeni me te kujdesshëm me shpenzimet. Është gjeja me e mire qe mund te bëni.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Ju qe jeni ne një lidhje nuk duhet te luani me ndjenjat e partnerit sot. Nëse do mundoheni ta bëni xheloz ne çdo moment mund te keni edhe një surprize jo shume te këndshme. Beqaret duhet te përgatiten për një dite shume te favorshme ne çështjet e zemrës. Do bëni transaksione financiare te cilat do ua rëndojnë pak gjendjen ekonomike. Gjithsesi ju do ruani një ekuilibër.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Do ketë divergjenca dhe mospërputhshmëri mendimesh sot ne jetën ne çift. Kjo rrezikon te preke qëndrueshmërinë dhe harmoninë tuaj. Nëse jeni beqare do keni shume dëshirë te argëtoheni. Megjithatë sharmi juaj do ju ndihmoje vetëm për te flirtuar. Ne planin financiar do ndërmerrni shume rreziqe. Bëjeni mire llogarinë ne mënyrë qe te mos hasni probleme te mëdha.

të fundit

Pite me fasule: Një specialitet i pazakontë, shija e të cilit do t’ju kënaqë

Ka variacione të panumërta, dhe këtë herë kemi një variacion të vërtetë dimri Pitet janë padyshim një nga specialitetet më...

të ngjashëm