Friday, June 2, 2023

|

Si do të jetë moti për ditën e sotme

po lexohet

Alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare dominojnë motin në të gjithë vendin tonë. Por sërish mesdita sjellë shtim të vranësirave në vend, ndërsa reshje priten vetëm në skajin verior.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke variuar nga 12°C deri në 30°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në brigjet detare krijohet dallgëzim 4 ballë.

të fundit

Keni plane për fundjavën? Meterologia Lajda Porja zbulon surprizat e motit, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Fundjava pritet që të sjellë kushte të qëndrueshme atmosferike duke bërë që vija bregdetare të jetë në mbizotërimin e...

të ngjashëm