Sunday, May 28, 2023

|

Ndodh në Kosovë/ Në mëngjes i vdes gruaja e infektuar me COVID-19, qytetari shkon të votojë! Ja çfarë thotë

po lexohet

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur ditën e sotme në Kosovë, ku po mbahen zgjedhjet lokale në komunën e Podujevës dhe Mitrovicës së Veriut.

Një qytetar nga Podujeva e ka shfrytëzuar të drejtën e tij për të votuar, edhe pse në mëngjes gruaja e tij kishte ndërruar jetë pasi ishte infektuar me COVID.

Në një deklaratë për një media vendase, qytetari kërkoi nga bashkëqytetarët e tij që të dalin të votojnë pavarësisht rrethanave.

Ai u shpreh se arsyeja që ka dalë të votojë, përkundër dhimbjes nga vdekja e gruas së tij, është e drejta për të shfrytëzuar fuqinë e tij qytetare.

“Mua më ka vdekur gruaja sot në mëngjes, si pasojë e infektimit me koronavirus. Përkundër kësaj, unë kam dalur që të votojë dhe ta shfrytëzojë të drejtën time qytetare. I lus të gjithë qytetarët tjerë që të shfrytëzojnë të drejtën e tyre. Ani pse unë kam dhimbje për humbjen e gruas, një fjalë e popullit thotë: i gjalli me të gjallin dhe i vdekuri me të vdekurin”, u shpreh ndër të tjera qytetari.

të fundit

Nuk ka qetësi për vendin fqinj, goditet nga një tjetër tërmet i fuqishëm, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3.2 Rihter ka lëkundur vendin fqinj rreth orës pesë të mëngjesit sot. Epiqendra e tërmetit është...

të ngjashëm