Tuesday, June 6, 2023

|

“Mezi pres të vijë COVID”,infektohet kryeinspektorja e shëndetit në Tiranë

po lexohet

Kryeinspektorja e shëndetit në Tiranë, Areti Beruka, ka rezultuar pozitive me koronavirus. Pas marrjes së përgjigjes së tamponit Beruka është karantinuar në shtëpi.

Kryeinspektorja për shëndetin në Tiranë disa muaj më parë, u lakua në media dhe rrjetet sociale pas deklaratës së saj në një emision televiziv ku tha se po e priste me padurim rastin e parë pozitiv me COVID-19 në Shqipëri.

“Ndoshta me profesionin por edhe me karakterin. Por ta them personale, jo profesionale mezi e pres rastin e parë në fakt, unë si mjek”, tha Areti Beruka

të fundit

Shumë pranë Shqipërisë, tërmeti i fortë godet shtetin e Ballkanit (Epiqendra+Magnituda)

Një tërmet i fortë me magnitudë 5 ballë të shkallës Rihter ka goditur Rumaninë, ndërsa lëkundjet janë ndjerë edhe...

të ngjashëm