Friday, September 22, 2023

|

spot_img

E frikshme/ Punonin jashtë në vapë ekstreme, humbin jetën 17 persona në këtë vend nga temperaturat përvëluese

po lexohet

Një valë e vazhdueshme e të nxehtit ka marrë 17 jetë gjatë fundjavës në të gjithë Korenë e Jugut, tha Agjencia Koreane e Kontrollit dhe Parandalimit të Sëmundjeve dhe autoritetet e zjarrfikësve.

Shumica e të vdekurve ishin fermerë dhe të moshuar që punonin jashtë në vapë ekstreme, raportoi të hënën Yonhap News me bazë në Seul.

Koreja e Jugut ka qenë nën “pushtetit” e të nxehtit që kur alarmet e para të sezonit për valët e të nxehtit hynë në fuqi në mes të qershorit, me temperaturat maksimale të fundit në rreth 35 gradë Celsius në shumë pjesë të vendit.

Provinca Veriore Gyeongsang ishte rajoni më i goditur, me shtatë fermerë të moshuar të vdekur.

Vetëm të shtunën, humbën jetën 4 persona të cilët ishin fermerë të moshuar që punonin jashtë, përkatësisht në Mungyeong, Gimcheon, Sangju dhe Gyeongsan.

të fundit

Fitime marramendëse, blogerët dhe personazhet e TikTok-ut në Shqipëri tashmë do të paguajnë taksa

Të ardhurat nga Tik-Tok, Instagram, platformat ndërkombëtare Booking dhe AirBnB apo bonuset dhe përfitimet e përmuajshme të dëmshmpërblimit nga...

të ngjashëm