Saturday, August 13, 2022

|

BallinaVip Travel

Vip Travel

‘Unë rri në Shqipëri’, Rama publikon videon me ‘perlat’ e vendit tonë: Një mundësi për të zbuluar historinë dhe traditat

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video me disa nga destinacionet më të bukura të vendit tonë, duke i ftuar shqiptarët që t'i bashkohen...

Mikeshat e ngushta zgjedhin të njëjtin destinacion dhe po na bëjnë zili me foto

Mikeshat e ngushta Xhemi dhe Arbana shfaqen shpesh krah njëra-tjetrës në daljet e tyre publike, dhe në rrjete sociale. Por edhe nëse nuk janë bashkë,...

Pipero: Pushimet do i bëj në Dhërmi, uji i detit nuk e përhap virusin

Mjeku Pëllumb Pipero ka deklaruar në një intervistë se pushimet e këtij viti do të bëhen normalisht duke ruajtur një distancë nga të tjerët,...

Koronavirusi mbylli kufijtë, vipat pushojnë në bregdetin shqiptar

Koronavirusi ka sjellë një anë pozitive për turizmin në vend. Gjithmonë e më shumë personazhet publike që kanë zgjedhur më herët vendet e huaja për...

Shoqatat turistike peticion me 6 kërkesa Ramës: Bonus për turistët vendas që do bëjnë pushime në Shqipëri

Shoqatat turistike kanë shkruar një peticion drejtuar kryeministrit Edi Rama dhe për dijeni tre ministrive, të Turizmit, të Financave dhe të Mjedisit. Shoqatat i...

EURONEWS përzgjedh plazhin e Durrësit në fotot e javës

Pasi agjencitë prestigjioze të lajmeve, ajo franceze AFP dhe ajo italiane, ANSA publikuan një video me pamje nga bregdeti shqiptar, ku qytetarët dhe turistët...

20 vendet që duhet vizituar në Shqipëri

Shqipëria është një tokë e mbushur plot surpriza dhe e aftë për të mahnitur edhe turistin më skeptik. E gjendur mes maleve dhe detit,...

Artikujt e fundit