Saturday, July 20, 2024

|

spot_img

Vdekja e presidentit, çfarë e shkaktoi rrëzimin e helikopterit?

po lexohet

Qeveria e Iranit ka thirrur një “takim urgjent” të hënën pas njoftimit se presidenti Ebrahim Raisi dhe ministri i jashtëm i vendit ishin në mesin e atyre që vdiqën nga përplasja e helikopterit.

Sipas agjencisë shtetërore iraniane të lajmeve IRNA, karrigia ku zakonisht ulet Raisi ishte e zbrazët dhe ishte e mbështjellë me një brez të zi në kujtim të presidentit.

Koha dhe detajet e një kortezhi zie do të shpallen më vonë, njoftoi media shtetërore Agjencia e Lajmeve FARS.

Ndërkohë analisti ushtarak, Cedric Leighton tha për CNN se moti i keq ka luajtur një rol kyç në rrëzimin e helikopterit që vrau presidentin e Iranit, Ebrahim Raisi.

të fundit

FOTO/ Në ditën më të bukur të saj, Niko Peleshit i mbetet “peng” diplomimi i Aleksias

Aleksia Peleshi, vajza e Ministrit të Mbrojtjes Niko Peleshit është diplomuar. Ajo ka mbaruar studimet në Barcelonë, në degën...

të ngjashëm