Monday, May 29, 2023

|

Publikohen përgjigjet e provimit të matematikës

po lexohet

Ndryshe nga çelësi i përgjigjeve për testin e gjuhës shqipe letërsisë që u publikua me vonesë e që shkaktoi protesta, maturantët janë njohur brenda ditës së sotme me përgjigjet e sakta në pyetjet e provimit të sotëm, atij të matematikës. Tani më edhe një provim ka mbetur për mbi 32 mijë maturantë. Në 18 qershor përfundojnë sezonin e provimeve me lëndën me zgjedhje, ndërsa vijojnë protestat për tezën e gjuhë-letërsisë.

Per rezultatet kliko Ketu

të fundit

EKSKLUZIVE/ Zbulohet data e dasmës së Arbanës dhe Eduartit, ja detajet nga ceremonia e veçantë

Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj do të martohen në datën 17 qershor. Lajmi bëhet me dije nga burime ekskluzive...

të ngjashëm