Thursday, February 2, 2023

|

Kulturë

Ekspozita artistike “Përmes lentes të leximit” vjen për publikun e Tiranës më 26-27 nëntor dhe ju mirëpret ta vizitoni !

“Përmes lentes të leximit” është një ekspozitë fotografike e cila synon të sjellë në vëmendje rëndësinë e leximit për brezin e ri përmes lenteve...

Orgji, kokainë dhe pije alkoolike, dy aktorët më të preferuar për publikun së bashku në filmin e vitit

Paramount Pictures ka zbuluar filmin e ri të shumëpritur “Babylon” përmes një traileri premtues që sapo është publikuar. Në filmin që pritet të përfshijë...

Edicioni i dytë i “Tirana Speaks Jazz”, 12 festa të ndryshme në një natë

Tirana shndërrohet në kryeqytetin e muzikës xhaz me eventin më të madh të këtij zhanri në Shqipëri në datën 24 nëntor 2022. “Tirana Speaks...

“Hoteli përbri kishës”, tregimet e errëta shohin dritën e botimit

Mes shumë titujve të rinj në Panairin e Librit “Tirana 2022” vjen edhe “Hoteli përbri kishës dhe disa tregime të errëta” i autorit të...

U mahnit nga vepra e tij, piktori shqiptar zbulon shumën marramendëse që pagoi Ibrahimoviç

Agron Hoti, piktor shqiptar shumë i suksesshëm përtej kufijve ka folur së fundmi për pikturën që i ka shitur futbollistit të njohur, Zlatan Ibrahimović....

Nuk do ta njihni sa shumë ka ndryshuar! Feston sot 75-vjetorin e lindjes, e gjeni dot për cilin aktor e regjisor të mirënjohur shqiptare...

Gëzim Kame i përket regjisorëve të brezit të arte të skenes shqiptare, sidomos në zhanrin teatral, por ai ka interpretuar edhe disa role ne...

Labirinti i Migracionit, instalacioni i veçantë i vendosur në Sheshin Skënderbej

Labirinti i Migracionit, instalacioni i veçantë i ndërtuar nga GIZ Albania do të qendrojë nga data 25 deri më 31 Tetor 2022 në Sheshin...

3 muralet e reja në Tiranë dedikuar titullit “Tirana, Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022”

Tre murale të reja, frymëzuese artistike finalizuan sot Mural Art në Tiranë. Ky është një nga eventet më të mëdha artistike në kryeqytet dhe...

Artikujt e fundit