Tuesday, July 16, 2024

|

spot_img

Pozicionet seksuale përmes të cilave mund të digjni kalori

po lexohet

Këto pozita seksuale mund të djegin më shumë kalori.

Butter Churner është teknika që djeg më shumë kalori gjatë një momenti më intim mes një çifti, transmeton lajmi.net.

Teknika e merr emrin e saj nga karrem gjalpi, një pajisje e modës së vjetër me një mjet të llojit të kamxhikut, i cili ulet sipër gjalpit dhe zhyten në të për ta prishur atë.

Couple having sex

Ndërkohë, hulumtimet e mëtutjeshme zbuluan që Kleeling Wheelbarrow shpenzojnë afërsisht 149 kalori për gratë, ndërsa burrat digjen vetëm rreth 167.

Një tjetër pozicion që premton ushtrime serioze seksuale është teknika e Qëndrimit ku një njeri shkrihet rreth 198 kalori, shkruan Daily Star.

Por për gratë nuk është aq shumë sa ata nuk po bëjnë përpjekje për të mos rënë gjë që i bën ata të digjen afërsisht 145 kalori.

Couple in bed together

Këtu janë pozicionet më të mira seksuale për djegien e kalorive:

Për meshkujt

 • Butter Churner: 211 kalori
 • Qëndrimi: 198 kalori
 • Stili i qenit: 182 kalori
 • Kneeling Wheelbarrow: 167 kalori
 • Lotus: 148 kalori
 • Shqiponja: 145 kalori
 • Këmbët lart: 127 kalori
 • Lugimi: 101 kalori
 • Pozicioni 69: 78 kalori
 • Kallamari: 50 kalori
 • Cowgirl: 48 kalori
 • Reverse Cowgirl: 48 kalori

Për femrat

 • Kallamari: 188 kalori
 • Butter Churner: 179 kalori
 • Gjunjëzimi me rrota: 149 kalori
 • Qëndrimi: 145 kalori
 • Cowgirl: 139 kalori
 • Lotus: 139 kalori
 • Reverse Cowgirl: 137 kalori
 • Këmbët lart: 116 kalori
 • Pozicioni 69: 111 kalori
 • Stili i qenit: 103 kalori
 • Lugimi: 84 kalori
 • Shqiponja: 69 kalori.

të fundit

Rike Roçi në pritje të ëmbël? Ish-banorja e BBV flet për herë të parë pas lajmeve

Pak ditë më parë në media qarkulluan lajme që ngrinin dyshime se Rike Roçi ishte në pritje të ëmbël. Këtë...

të ngjashëm