Saturday, April 13, 2024

|

spot_img

‘Për dy javë zhduket COVID nga planeti’, mjeku popullor tregon terapinë që duhet të ndiqet

po lexohet

Mjeku popullor Ruzhdi Metali ka thënën në emisionin “Zonë e Lirë” se koronavirusi mund të zhduket për dy javë nga planeti.

Ai u shpreh se fillimisht duhet të bëhet infektimi në masë i popullsisë, përveç pleqve, dhe personat e infektuar të marrin zunk dhe të përdorin spec djegës pluhur.

Vetëm për dy javë koronavirusi zhduket nga planeti po ta shërojmë ne. Unë them që të infektohen të gjithë njerëzit përveç pleqve, të marrin zink, të përdorin specin djegës pluhur. Personave që janë me Covid dhe me probleme madhore të shtruar në spital me intubim, duhet të bëjnë dializë. Unë mendoj që gjithë pleqtë për dy javë t’i mbajnë në një terapi të veçantë, ndërsa rinia të infektohen se krijon imunitet trupi. Ozono-terapia e shëron përnjëherë koronavirusin, nuk e lejon virusin në trup, shëron edhe kancerin. Ka spitale private që e bëjnë, jo në Shqipëri. Kur blini maskat, hekurosini”, tha Metali.

të fundit

Deklarata kontradiktore të Meriton Mjekiqit/ Çfarë ka rrëfyer moderatori për raportin me të birin para 4 vitesh

Meriton Mjekiqi e ka përmendur shumë herë djalin e tij, Loarin, në shtëpinë e Big Brother Vip ku shprehet...

të ngjashëm