Saturday, July 20, 2024

|

spot_img

Parashikimi i motit, si do variojnë temperaturat përgjatë ditës

po lexohet

Sipas MeteoAlb, do vijojë Shqipëria nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme duke bërë që moti i kthjellët dhe temperaturat e larta të jenë dominante gjatë orëve të paradites POR herë pas-here priten edhe vranësira.

Pjesa e dyte e ditës të sjellë vranësira më të shpeshta në territor ku më të theksuara vranësirat do të jenë në ekstremin verior si edhe në Juglindje të Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje në vlerat minimale, por ulen lehtë maksimalet duke luhatur vlerat ditore nga 10°C vlera minimale deri në 28°C vlera maksimale në rang territori.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi mbi 40 km/h nga drejtimi kryesisht Jugor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë.

të fundit

FOTO/ Në ditën më të bukur të saj, Niko Peleshit i mbetet “peng” diplomimi i Aleksias

Aleksia Peleshi, vajza e Ministrit të Mbrojtjes Niko Peleshit është diplomuar. Ajo ka mbaruar studimet në Barcelonë, në degën...

të ngjashëm