Saturday, July 20, 2024

|

spot_img

Era e fortë shemb skenën gjatë një tubimi politik, pesë të vdekur dhe 50 të plagosur (VIDEO)

po lexohet

Të paktën pesë persona kanë vdekur dhe 50 të tjerë janë plagosur në qytetin verior të Meksikës, Nuevo Leon, pasi një skenë u shemb gjatë një tubimi politik që kishte organizuar Partia Lëvizja Qyetare në Meksikës.

 Kandidati presidencial i partisë, Jorge Alvarez Magínez, tha në mediat sociale se një erë e fuqishme shkaktoi shembjen e skenës të mërkurën në qytetin e San Pedro Garza Garcia, një enklavë e pasur pranë qendrës industriale të Monterrey-t.

Alvarez tha se ai ishte “mirë” pasi u dërgua në një spital lokal, por anëtarët e ekipit të tij u plagosën. Ai u shpreh se pas mjekimit në spital po rikthehej sërish në vendin e incidentit.

të fundit

FOTO/ Në ditën më të bukur të saj, Niko Peleshit i mbetet “peng” diplomimi i Aleksias

Aleksia Peleshi, vajza e Ministrit të Mbrojtjes Niko Peleshit është diplomuar. Ajo ka mbaruar studimet në Barcelonë, në degën...

të ngjashëm