Thursday, April 18, 2024

|

spot_img

E trishtë, koronavirusi i merr jetën një tjetër mjeku shqiptar(FOTO+EMRI)

po lexohet

Një tjetër mjek në Kosovë ka humbur jetën nga koronavirusi.

Bëhet me dije se ka ndërruar jetë për shkak të Covid-19 mjeku Ramë Morina, nga komuna e Malishevës.

Lajmin e hidhur e ka bërë me dije ish-kryetari i degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Malishevë, Salih Morina.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Morina shkruan se ai ishte një profesionist i jashtëzakonshëm në sferën e mjekësisë.

“I pikëlluar për vdekjen e Doktorit të mirënjohur të Komunës së Malishevës Dr.Ramë Morina! Doktori ishte një profesionist i jashtëzakonshëm në sferën e Mjekësisë, mbi të gjitha humanist dhe personalitet i çmueshëm për shoqërinë. Shprehë ngushllimet e mija të sinqerta për familjën, miqtë, dhe gjithë ata që e njohën,” shruan Salih Morina në postimin e tij.

të fundit

Arrestohet Soni Malaj dhe dy këngëtarë të tjerë, u ndaluan nga policia teksa po performonin në skenë

Këngëtarët shqiptarë Soni Malaj, Don Phenom dhe Sinan Vllasaliu janë arrestuar nga policia zvicerane. https://youtu.be/d25k816hXlk Sipas raportimeve të mediave, artistët do...

të ngjashëm