Sunday, May 28, 2023

|

E trishtë, koronavirusi i merr jetën një tjetër mjeku shqiptar(FOTO+EMRI)

po lexohet

Një tjetër mjek në Kosovë ka humbur jetën nga koronavirusi.

Bëhet me dije se ka ndërruar jetë për shkak të Covid-19 mjeku Ramë Morina, nga komuna e Malishevës.

Lajmin e hidhur e ka bërë me dije ish-kryetari i degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Malishevë, Salih Morina.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Morina shkruan se ai ishte një profesionist i jashtëzakonshëm në sferën e mjekësisë.

“I pikëlluar për vdekjen e Doktorit të mirënjohur të Komunës së Malishevës Dr.Ramë Morina! Doktori ishte një profesionist i jashtëzakonshëm në sferën e Mjekësisë, mbi të gjitha humanist dhe personalitet i çmueshëm për shoqërinë. Shprehë ngushllimet e mija të sinqerta për familjën, miqtë, dhe gjithë ata që e njohën,” shruan Salih Morina në postimin e tij.

të fundit

Nuk ka qetësi për vendin fqinj, goditet nga një tjetër tërmet i fuqishëm, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3.2 Rihter ka lëkundur vendin fqinj rreth orës pesë të mëngjesit sot. Epiqendra e tërmetit është...

të ngjashëm