Thursday, April 18, 2024

|

spot_img

E mbani mend deputeten e gafave? Nuk do ta njihni me ndryshimet që ka bërë(FOTO)

po lexohet

Parlamenti shqiptar edhe pse më i padituri në botë, mbeti me gojë hapur nga oratoria e deputetes Majlinda Halilaj vitin e kaluar.

Kjo e fundit u bë kryefjala e mediave kur qendroi në karrigen e Lulzim Bashës dhe hasi vështirësi në leximin e asaj që kishte në letër, teksa mbante fjalimin e parë në Parlament. Deputetja e re thuajse e kishte të pamundur të lexonte si duhej fjalën “korporatë”.

Vëmendje tërhoqi po ashtu edhe CV-ja e saj ku deklaronte se kishte përfunduar arsimin e lartë, por mungonte viti, universiteti dhe dega, duke treguar vetëm ditëlindjen dhe atësinë, të dhëna këto që i ka çdo qenie njerëzore. Mirëpo, deputetja duket se di të tërheqë gjithnjë vëmendjen.

Kjo e fundit, ka ndryshuar krejtësisht imazhin e saj dhe nuk ngjason aspak me Majlindën që njohëm në fillim. Majlinda shfaqet para parlamentit me një kostum të ngushtë dhe e kuruar në detaje.

 

 

të fundit

Arrestohet Soni Malaj dhe dy këngëtarë të tjerë, u ndaluan nga policia teksa po performonin në skenë

Këngëtarët shqiptarë Soni Malaj, Don Phenom dhe Sinan Vllasaliu janë arrestuar nga policia zvicerane. https://youtu.be/d25k816hXlk Sipas raportimeve të mediave, artistët do...

të ngjashëm