Saturday, July 20, 2024

|

spot_img

“E kam menduar si personin e jetës. Tentova të krijoj familje me të”/ Roza Lati flet për ish-partnerin: Mora ilaçe që të ngelja shtatzënë, por…

po lexohet

Roza Lati ka treguar se ka pasur një lidhje serioze me një djalë, me të cilin moderatorja e ka menduar si personin e jetës.

Gjatë një bisede me Erjola Doçin, konkurrentja tha se ka pasur dëshirë që të krijojë një familje me t, duke treguar se ka pirë ilaçe që të ngelë shtatzënë me të dashurin e saj, megjithëse një gjë e tillë nuk ndodhi.

“Unë u ndava nga ai dhe kuptova që nuk ishte rrisku im. Ishte shumë i kamofluar si njeri, nuk ishte vetvetja” – u shpreh Roza, ndërsa Erjola i tha: “Të ka parë Zoti”.

Moderatorja tregoi se disa muaj pas ndarjes nga partneri ngeli shtatzënë me të dashurin e ri, ndërsa e abortoi foshnjën sepse nuk kishte dëshirë që i fëmija i saj të rritej pa baba.

E teksa Egla Ceno e pyeti nëse është penduar për këtë veprim që ka bërë, Roza tha “Jo” sepse sipas saj ajo është zgjedhja më e mirë që mund të bënte pasi banorja u shpreh se nuk dëshiron që fëmija i saj të rritet me një baba që ka vese të këqija dhe të kalojë traumat që ka kaluar vetë ajo.

Pjesë nga biseda:

Erjola: Roza a ke pasur ndonjë lidhje të cilën ke menduar që mund të jetë fati yt i jetës edhe kur kthehesh në kohë gjen veten vetëm. Se të gjithëve na ndodh thua po sikur

Roza: Kam pasur një lidhje që e kam menduar si personin e jetës. Kam tentuar edhe të krijoj familje me të dhe çuditërisht nuk ngela dot shtatzënë. Mora edhe atë ilaçin që të ngelja shtatzënë me personin por nuk mbeta dot.

Erjola: S’ka qenë rrisk ndoshta

Roza: Unë u ndava nga ai dhe kuptova që nuk ishte rrisku im. Ishte shumë i kamofluar si njeri, nuk ishte vetvetja.

Erjola: Të ka parë Zoti

Roza: Pas disa muajsh ndodhi incidenti që kisha ngelur shtatzënë

Erjola: Ke bërë gati veten për të gabuar

Roza: Po! Nga njëra anë shumë mirë se kuptova që isha pjellore. Mosha, thoja s’janë vezoret, çfarë s’më shkonte në mendje.

Egla: Roza a je bërë pishman që e ke hequr?

Roza: Jo, është zgjedhja më e mirë

Egla: Ka nevojë për një baba që të rritet një fëmija

Roza: Është mënyra sesi jam rritur unë, traumat e mia

Egla: S’do të doje ta kishe pasur tani?!

Roza: Nuk ishte personi i duhur, ishte me vese

Egla: Po e zëmë se do ta kishe lënë, por fëmijën s’do ta kishe dashur tani

Roza: Unë mezi e pres që ta kem, por me një njeri pa vese

të fundit

FOTO/ Në ditën më të bukur të saj, Niko Peleshit i mbetet “peng” diplomimi i Aleksias

Aleksia Peleshi, vajza e Ministrit të Mbrojtjes Niko Peleshit është diplomuar. Ajo ka mbaruar studimet në Barcelonë, në degën...

të ngjashëm