Saturday, April 13, 2024

|

spot_img

Ditë ideale për marrëveshje, zbuloni çfarë kanë rezervuar yjet për ju

po lexohet

Dashi

Sot do të jeni në formë, energjik, sigurisht që nuk do t’ju mungojë dëshira për të bërë gjëra të reja. Fati i mirë ju ndihmon në punë, në jetën private, në dashuri. Bilanci në bankë është i qëndrueshëm.

Profesioni juaj i lirë hedh hapa të tjera përpara. Pas tavolinës tuaj të punës ju jeni mostra e aftësive. Me Venusin në Luan, perspektivat dashurore shpallen si të mahnitshme për stabilitetin e bashkimit dhe për kënaqësinë e shqisave.

Demi

E hënën diskrete për Demin, me Merkurin te Peshorja dhe Venerën te Luani. Në punë, bazohuni në shkathtësinë që ju dhuron parajsa pa kursyer. E gjithë kjo do të vijë e kombinuar me aftësinë për të planifikuar dhe organizuar që shumica e njerëzve kanë si një dhuratë natyrore, do t’ju mundësojë të arrini një qëllim të rëndësishëm! Momente perfekte do të kaloni nëse kujdeseni për partnerin dhe marrëdhënien tuaj.

Binjakët

Përfitoni nga Hëna në fushën e dymbëdhjetë, simpatia që dini të zgjoni tek fqinji juaj do t’ju bëjë të kaloni disa momente jo fort të këndshme. Merrni vështirësitë dhe tensionet si një nxitje për të mprehur më mirë armët tuaja dhe konsideroni se, në këtë mënyrë, do të shmangni rrezikun e vdekshëm të mërzisë. Perspektiva emocionuese në punë nëse jeni i vetëpunësuar. Sa i përket dashurisë çdo gjë do të shkojë mire.

Gaforrja

Hëna në Dem e bën gjithçka më të butë dhe më pak të lodhshme edhe për trupin. Një ditë ideale për të përfunduar marrëveshje të shkëlqyera, për të përfunduar negociata të shkëlqyera të biznesit. Organizimi dhe metoda do të jenë strategjitë fituese.

Luani

Duke vlerësuar përvojat e kaluara, nuk do të kapeni të papërgatitur për kërkesat më të papritura, personale ose profesionale. Përdorni me mençuri energjitë që Marsi ju vë në dispozicion, do të merrni rezultate të mira në çdo fushë. Dashuria mund të të trokasë në derën tënde, por kush e di nëse shkon të hapësh derën dhe nuk do ta gjesh veten para një dashurie të vjetër.

Virgjëresha

Dita do t’ju çojë të shijoni jetën në një mënyrë të shëndetshme dhe argëtuese. Disa situata të bllokuara do të gjejnë një zgjidhje falë ndërhyrjes së njerëzve që do të jenë në gjendje t’ju tregojnë respektin dhe dashurinë e tyre. Le të flasim për dashurinë, i mbingarkuar nga një lumë butësi do të braktisësh veten në dëshirën për të kënaqur të dashurin tënd në gjithçka dhe për gjithçka. Beqarët do kenë një shans të mirë.

Peshorja

Java do të hapet me një rreze drite intensive, një Hënë sensuale në Dem, një shenjë me të cilën keni një lidhje të shkëlqyeshme, jo vetëm profesionale. Dashuria është një grindje në hapin e dyanshëm, por diskutimi do të rregullojë mosmarrëveshjet. Ju do të përjetoni një interes të ripërtërirë në marrëdhëniet shoqërore, kurioziteti do t’ju çojë në mjedise të ndryshme më shpesh se zakonisht

Akrepi

Dilni nga shtëpia, argëtohuni, takoni njerëz. Kontakti me të tjerët do të shërbejë për të kundërshtuar melankolinë e hedhur nga Hëna në kundërshtim me shenjën tuaj. Është e kotë të qëndrosh vetëm për të menduar për atë që meriton të jetohet! Është e ndaluar të neglizhoni shëndetin tuaj, përpiquni të mbani një mënyrë jetese të rregullt dhe aktive dhe mos kërkoni justifikime për të lënë pas dore veten.

Shigjetari

Shumë rrethana pune po marrin kthesën e duhur, falë edhe njerëzve që ju respektojnë dhe ju mbështesin. Lajm i mirë për çështjet e vjetra, të cilat frenuan realizimin e projekteve që keni sponsorizuar për ca kohë. Beqare? Ju do të keni mundësinë e duhur për të treguar hijeshinë tuaj dhe për të kapitulluar në një punë të cilën e keni konsideruar të pamundur deri tani. Urimet më të mira!

Bricjapi

Qiell mjaft i qetë. Nëse tregoheni konkret dhe i organizuar mirë nga ana mendore ju mund ta ktheni këtë të hënë në një ditë me fat, si për iniciativat tuaja kulturore dhe profesionale. Marrëveshja me partnerin ruhet me cilësi të shkëlqyera, në sajë të një dialogu të ngushtë dhe interesave të përbashkëta që ju mund t’i thelloni së bashku së bashku. Shfrytëzoni sa më shumë intuitën dhe imagjinatën tuaj.

Ujori

Planetët janë të shpërqendruar, të pandërprerë dhe, nganjëherë, ju lënë të qetë për t’u marrë me ndonjë problem.

Ju do të duhet të vendosni vetë për problemet dhe shqetësimet tuaja. Do të duhet të filloni një dietë dhe, në tundimin e parë mos e ndaloni atë. Është krejt e natyrshme që për një moment të prishni pak rregullin yndyrë të bezdisshme, por vetëm pak.

Peshqit

Lëreni veten të lirë për të vendosur rregull në jetën tuaj. Zemra juaj asnjëherë nuk do të gabojë në vendimet që do të merrni. Puna në përgjithësi do të shkojë mirë. Nëse keni një lidhje të bukur mbajeni fort.

të fundit

Deklarata kontradiktore të Meriton Mjekiqit/ Çfarë ka rrëfyer moderatori për raportin me të birin para 4 vitesh

Meriton Mjekiqi e ka përmendur shumë herë djalin e tij, Loarin, në shtëpinë e Big Brother Vip ku shprehet...

të ngjashëm