Tuesday, December 7, 2021

|

“Dëgjuam ulërima”/ Dëshmitarët rrëfejnë momentin e vrasjes së vajzës ganeze, teksa autori ‘fluturoi’ nga kati i shtatë: Një person i tretë doli nga dhoma

Më të lexuarat

A do të rikthehen Bora dhe Donaldi? Parashikuesja e fatit rrëfen detajet e papritura

Parashikuesja e fatit, Irini Kakacaj e ftuar në emisionin “Shqipëria Live” në Top Channel ka treguar se cfarë dos të ndodhë në vijim me...

Tha se nuk është vëllai i tij, Artani ‘hakmerret’ ndaj Mevlanit për deklaratën e bujshme

Pavarësisht se ishte ndër protagonistët e sezonit të dytë të ‘Për’puthen’, Mevlani ndenji disi nën hije dhe në sezonin e tretë me hyrjen e...

Nuk ka më dyshime nëse është Bora apo Beatrix/ Merr fund gjithçka, Donaldi shuan përfundimisht zërat dhe tregon vendimin

Dyshja më e komentuar e ditëve të fundit është edhe Donaldi dhe Beatrix. Spektaklin e sotëm ata u përpoqën t’i japin fund njëherë e...

Thellohet misteri! Dalin detaje të tjera për vrasjen e kineastes në xhirimet e “Rust”

Detaje të reja kanë dalë në dritë për vrasjen aksidentale të kineastes Halyna Hutchins në shirimet e filmit “Rust”. Plumbi që Alec Baldwin gjuajti,...

Kush është këngëtarja e njohur që pritet të futet në shtëpinë e Big Brother

Bëhet me dije se shtëpisë së “Big Brother”, do t’i bashkohet këngëtarja e njohur Big Mama. Ajo njihet për natyrën e saj energjike dhe “shpërthyese”...

Vrasja e Jawsackie Jaboah nga 31-vjeçari Klinton Pira, që më pas vrau veten, tronditi kryeqytetin, mbrëmjen e 1 tetorit.

Klintoni e priti partneren e tij, që mbërriti në aeroportin e Rinasit nga Franca dhe bashkë shkuan në një hyrje me qira ditore në Tiranë. Mili, siç njihej ndryshe vajza ganeze kishte ardhur për t’u çmalllur me Klintonin, por ky i fundit i mori jetën.

31-vjeçari e qëlloi disa herë me thikë të renë dhe vetë u hodh nga kati i shtatë i banesës.

Dëshmitarët kanë rrëfyer në polici, tmerrin që kanë parë me sy.

Në dosjen e siguruar nga gazetarja Anila Hoxha del dhe një person i tretë, që dyshohet se ka hyrë në dhomë, kur çifti po konfliktohej.

Mili kishte rezervuar dhomën me qira ditore ‘online’. Personi i agjencisë i ka pritur pas pallatit. Sipas tij, çifti ka qenë i shoqëruar nga persona të tjera, një grua në moshë të madhe, që thotë se ka qenë e ëma e Klintonit dhe një djalë tjetër, rreth të tridhjetave. Kur janë takuar me dëshmitarët, janë ndarë nga familjarët dhe kanë shkuar drejt hotelit. Janë akomoduar në një hyrje në kat të shtatë të pallatit. Ai ka rrëfyer në gjykatë se të dy personat “ishin të sjellshëm, të komunikueshëm dhe të qetë. Për sa kohë kam qenë me ta, ai thotë se nuk ka parë asnjë shenjë nervozizmi dhe më pas është larguar.

Një banor i pallatit, që ndodhet pas shkollës “Pjetër Budi”. Ai thotë se ka qenë bashkë me gruan, kur dëgjuan zhurma në katin e banesës ku jetonin. “Ishin zëra të hollë, si zëra fëmijësh. Ishte zëri i një femre që ulëriste dhe doli në korridor. Sa më shumë zbriste shkallët, aq më mbytëse bëhej ulërima e saj”.

Gruaja e tij ka, shtetësja me iniciale M.R. ka treguar se ka parë nga syri i derës dhe ka dalluar një mashkull me bluzë të bardhë që po zbriste shkallët. Pastaj, shton se erdhi një burrë tjetër, por nuk është e sigurt se bëhet fjalë për të njëjtin person.

Më tej, shtetasi me iniciale M.Sh. rrëfen se kur ka dalë nga banesa për të pirë kafe, ka parë që gjithë korridori i katit të shtatë ishte i mbuluar me gjak, ndërsa kur ka zbritur poshtë ka parë trupin e pajetë të Klintonit.

Një parukiere ka dëshmuar se ka parë një vajzë “të huaj, të bukur, me flokët me rrica, që shoqërohej nga dy meshkuj të bardhë dhe po trajtoheshin nga rruga ‘Muhamet Gjollesha’, në krahun tjetër të vendit u ndodhi ngjarja”.

Nëna e së ndjerës tregoi një ditë më parë në një lidhje telefonike për “Shqipëria live” dhe vajza e saj dhe Klintoni shkonin shumë mirë me njëri-tjetri dhe u trondit nga lajmi. Ajo foli vetëm për një debat në “Facebook” dhe se Mili ishte nisur gjithë qejf drejt Shqipërisë për të takuar partnerin dhe familjen e tij.

Arsyen se përse e kthyen historinë e dashurisë në një krim makabër mbeten të paqarta.

- Advertisement -

More articles

- Advertisement -

Lajmet e fundit

“Tani do fillojë goditja”, Spartak Ngjela del me paralajmërimin ‘bombë’ dhe ‘drithëron’ politikën shqiptare

Avokat Spartak Ngjela ka komentuar vizitën në Tiranë të të dërguarit të Posaçëm të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escoba. Ngjela në një intervistë...

Ergita Bahja, zëri kumbues që befasoi jurinë e huaj në Eurovizion(VIDEO)

Nëse vetëm e dëgjoni performancen, pa e parë se kush po këndon, nuk do ta bëni dot dallimin nëse është vetë Rona Nishliu apo...

“Ti shitesh për një drekë”/ Plas debati në “Përputhen”, Arjan Konomi-konkurrentes: Gënjen sy për sy

Alvisa Qarri dhe Bahkim Sahiti, u deklaruan për njëri-tjetrin, ditën e shtunë në “Prime”. Mirëpo opinionisiti i njohur, Arjan Konomi, tha se kjo deklaratë...

E BUJSHME/ Arbana Osmani tregon vendimin e marrë për Donald Veshajn, çfarë do bëjë Romeo Veshaj

Prej kohësh përflitet se Big Brother VIP do të vërë në lojë banorët duke ndërruar binjakët. Pra në vend të Donaldit do të futet Romeo...

“Po bën bujë në rrjetet sociale”/ Meridiani zbulon se Valoni i ka dedikuar këngë një banore të Big Brother

Valon Shehu është banori i fundit që ka dalë nga shtëpia e “Big Brother VIP”, por edhe pse nuk është më aty banorët herë...