Wednesday, November 29, 2023

|

spot_img

VIDEO/ E plagosur nën rrënoja, në Turqi ndodh mrekullia, vajza 3 vjeçe shpëtohet 65 orë pas tërmetit

po lexohet

Teksa numri i viktimave në Turqi vijon të rritet prej tërmetit, kryesisht në qytetin Izmir, një mrekulli ka ndodhur së fundmi.

Një vajzë 3 vjeçe, Elif Perincek e cila prej 65 orësh rezistoi nën rrënoja e plagosur është shpëtuar nga autoritetet.

Gjithë familja e vogëlushes mbeti nën rrënoja pas shembjes së ndërtesës ku ndodheshin, por nëna e saj me 3 vëllezërit dhe motrat dolën pas 23 orësh teksa vajza mbeti.

Elif Perincek ishte së fundmi personi i 106-të që u nxor nga rrënojat në Izmir gjallë kurse viktimat po i afrohen shifrës së 70-ës.

të fundit

Përmbyset historia! Veprimi i Oltës tregon të kundërtën për ndarjen e Sarës dhe Ledrit

Çifti Sara Hoxha dhe Ledri Vula janë përfolur shpesh në media që nuk janë më bashkë, por asgjë e...

të ngjashëm