Thursday, April 18, 2024

|

spot_img

VIDEO/ E plagosur nën rrënoja, në Turqi ndodh mrekullia, vajza 3 vjeçe shpëtohet 65 orë pas tërmetit

po lexohet

Teksa numri i viktimave në Turqi vijon të rritet prej tërmetit, kryesisht në qytetin Izmir, një mrekulli ka ndodhur së fundmi.

Një vajzë 3 vjeçe, Elif Perincek e cila prej 65 orësh rezistoi nën rrënoja e plagosur është shpëtuar nga autoritetet.

Gjithë familja e vogëlushes mbeti nën rrënoja pas shembjes së ndërtesës ku ndodheshin, por nëna e saj me 3 vëllezërit dhe motrat dolën pas 23 orësh teksa vajza mbeti.

Elif Perincek ishte së fundmi personi i 106-të që u nxor nga rrënojat në Izmir gjallë kurse viktimat po i afrohen shifrës së 70-ës.

të fundit

Arrestohet Soni Malaj dhe dy këngëtarë të tjerë, u ndaluan nga policia teksa po performonin në skenë

Këngëtarët shqiptarë Soni Malaj, Don Phenom dhe Sinan Vllasaliu janë arrestuar nga policia zvicerane. https://youtu.be/d25k816hXlk Sipas raportimeve të mediave, artistët do...

të ngjashëm