Wednesday, June 19, 2024

|

spot_img

Temperaturat mbeten të larta, si do të jetë moti sot

po lexohet

Ka një tërheqje të lehtë, të valëvë të të nxehtit afrikan në vendin tonë duke sjellë edhe rënie të lehtë të temperaturave të ajrit por moti mbetet sërisht i kthjellët në të gjithë vendin. Parashikohet që vranësira të lehta e kalimtare të shfaqen gjatë orëve të pasdites në zonat malore përgjatë shtrirjes Lindore.
Temperaturat e ajrit mbeten sërisht të larta si në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 18°C deri në 40°C. Era do të fryjë mesatare në tokë por deri e fortë në det me shpejtesi mbi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke bërë që në brigjet detare të krijohet dallgë 3 ballë.

të fundit

Arrestimi i këngëtarit të njohur, flasin miqtë e tij: Polici nuk e njohu, ai refuzoi që të…

Këngëtari u shoqërua në komisariat, ku pas disa orësh u lirua. Sipas miqve të tij, të cilët folën për “Pagesix”,...

të ngjashëm