Thursday, April 18, 2024

|

spot_img

Tani edhe socialistët kërkojnë largimin e Sandër Lleshajt(FOTO)

po lexohet

Duket se dorëheqjen e Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj për vrasjen e të riut dy ditë më parë po e kërkojnë edhe të majtët.

Një ndër ta është edhe anëtari i Këshillit Bashkiak në Elbasan në radhët e Partisë Socialiste, Saimir Xhemali, i cili kërkon dorëheqjen e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj.

Saimir Xhemali, mjek pranë qendrës spitalore Xhaferr Kongoli në Elbasan thotë se minimumi që mund të bëjë Sandër Lleshaj në këtë momente është të heqë dorë nga posti.

“Minimumi është dorëheqja e Ministrit të Brendshëm. Është një akt minimalisht dhe njëkohësisht burrëror në qoftë se je burrë. Është minimumi për të ç’tensionuar situatën. Në qoftë se je burrec mos e jep”, shkruan Xhemali.

Statusi i Saimir Xhemalit

Lista e anetareve te keshillit bashkiak

të fundit

Arrestohet Soni Malaj dhe dy këngëtarë të tjerë, u ndaluan nga policia teksa po performonin në skenë

Këngëtarët shqiptarë Soni Malaj, Don Phenom dhe Sinan Vllasaliu janë arrestuar nga policia zvicerane. https://youtu.be/d25k816hXlk Sipas raportimeve të mediave, artistët do...

të ngjashëm