Friday, September 22, 2023

|

spot_img

Ngjyra e flokëve që e bën çdo femër të duket 10 vite më e re

po lexohet

Botox, kremrat kundër plakjes dhe liftingu i fytyrës janë mënyrat më të dukshme për ta bërë fytyrën tuaj të duket më e re, por nuk janë të vetmet. Duke zgjedhur ngjyrën e duhur të flokëve pas të 40-ave, mund t’i fshihni shumë lehtë dhe në çast pamjes tuaj disa vite duke e bërë atë të duket më e rinovuar në të njëjtën kohë. Ja çfarë duhet t’i kërkoni parukerit tuaj për një rifreskim të suksesshëm të flokëve:

Ngjyra më lajkatare e flokëve pas të 40-tave

Tonet e ftohta kafe priren të “ngurtësojnë” tiparet e fytyrës duke theksuar njollat ​​dhe rrudhat, ndërkohë që mund ta bëjnë lëkurën të duket e zbehtë dhe e lodhur.

Përkundrazi, një bazë në nuancën kafe të ngrohtë, si çokollata dhe kafe e kuqe, mund të ëmbëlsojnë tiparet e fytyrës , duke i dhënë asaj një “ngrohtësi” shumë të këndshme dhe duke e bërë atë të duket më e ndritshme dhe më e re.

Për një efekt edhe më intensiv kundër plakjes, dekorojeni prerjen e flokëve me mjaltë, apo edhe me thekse ngjyrë kafe të kuqe, të cilat jo vetëm do t’i bëjnë flokët tuaj të duken më interesantë, por do t’i ndriçojnë edhe më shumë, pa krijuar kontraste të forta që tentojnë të “egërsojnë” tiparet e fytyrës.

Vlen të përmenden edhe pikat kryesore me ngjyrë karamel, të cilat janë një zgjedhje universale, e cila pëlqehet nga shumë personazhe të famshëm, si Jennifer Lopez, Penelope Cruz, Carla Bruni, Victoria Beckham, Eva Longoria dhe Cindy Crawford, jo vetëm sepse janë jashtëzakonisht të ulëta të mirëmbajtjes, por edhe sepse i “fshehin” vite nga fytyra.

Si përfundim, cilido qoftë stili juaj, mbani mend se një bazë kafe “e ngrohtë” dhe theksimet natyrale e të lehta e bëjnë ekuacionin më lajkatar.

të fundit

Fitime marramendëse, blogerët dhe personazhet e TikTok-ut në Shqipëri tashmë do të paguajnë taksa

Të ardhurat nga Tik-Tok, Instagram, platformat ndërkombëtare Booking dhe AirBnB apo bonuset dhe përfitimet e përmuajshme të dëmshmpërblimit nga...

të ngjashëm