Sunday, February 25, 2024

|

spot_img

“Nder i Kombit”/ E trishtë, ndërron jetë artistja e njohur shqiptare (Emri+ Foto)

po lexohet

Shuhet valltarja Lili Cingu, “Nder i Kombit”! Cingu është ndarë nga jeta në moshën 70-vjeçare.

“Nder i Kombit”/ E trishtë, ndërron jetë valltarja e

“Lili”, sikurse e thërrisnin të njohurit Liljana Cingun, ishte nga valltaret shqiptare, që krijoi një personalitet të sajin tipik jo vetëm në skenë, por edhe jashtë saj.

Vitet e saj, të fshehura me hijeshi pas veshjeve elegante, tregojnë për një femër që i mbijetoi kohës falë pasionit të saj për vallet e bukura shqiptare.

të fundit

Artiola Toska feston sot ditëlindjen e saj, nuk do ta besoni sa vjeç mbush këngëtarja

Këngëtarja e këngës popullore e qytetare të Shqipërisë së Mesme si dhe e shumë hiteve Artiola Toska feston sot...

të ngjashëm