Wednesday, May 18, 2022

|

Mbretëresha Elizabeth shfaqet për herë të parë publikisht, pas gjendjes së rënduar shëndetësore

Më të lexuarat

Mbretëresha Elizabeth ka munguar në inaugurimin e Parlamentit dhe kjo është diskutuar shumë, ndërsa në emër të saj ka qenë i pranishëm edhe trashëgimtari i fronit, Princi Charles.

Megjithatë, sot monarkja 96-vjeçare mbërriti në Royal Windsor Horse Show për të parë kafshët e saj në paradë. Në foton me Range Rover-in e saj, monarkja u shfaq optimiste dhe e buzëqeshur! Evenimenti, i cili ka nisur të enjten dhe do të zgjasë deri të dielën, thuhet se do të jetë edhe eventi i preferuar i vitit për mbretëreshën.

Mbretëresha Elizabeth u ul në sediljen e pasagjerit të automjetit, e veshur thjesht dhe me një bluzë të bardhë dhe bluzë triko blu. Ndërsa Range Rover iu afrua unazës së paradës, Mbretëresha foli me një grup të vogël njerëzish nga dritarja e hapur e makinës.

Mbretëresha u shfaq duke buzëqeshur dhe dhjetëra fotografë u përpoqën të kapnin momentin. Paraqitja e saj vjen disa ditë pasi ajo humbi ‘Hapjen Shtetërore’ për herë të parë në 59 vjet. Hera e fundit që ajo nuk mundi të merrte pjesë ishte në vitin 1963 kur ishte shtatzënë me fëmijën e saj më të vogël, Princin Eduard.

- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit