Wednesday, May 18, 2022

|

Mbretëresha Elizabet në gjendje jo të mirë shëndetësore/ Humbet për herë të parë eventin historik

Më të lexuarat

Edhe pse në dukje tepër në formë dhe energjike, mbretëresha Elizabet ka filluar që të shfaqë shenjat e plakjes dhe lodhjes.

Plot 96 vjeç, nga të cilat 70 si mbretëreshë e Britanisë së Madhe, Elizabeta do të humbasë për herë të parë këtë vit hapjen zyrtare të Parlamentit.

Prej disa kohësh ajo po lufton me një sëmundje që i krijon vështirësi në lëvizje, dhe nga burime brenda pallatit thuhet se gjendja e saj sa vjen e përkeqësohet, raporton Daily Mail.

Eventi historik do të mbahet nesër, dhe kjo është hera e parë që mbretëresha nuk do të marrë pjesë. Në vend të saj, princi Charles do të drejtojë diskutimet, i mbështetur nga gruaja e tij Camila dhe djali i tij William.

- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit