Wednesday, June 19, 2024

|

spot_img

Kapriçot e motit, mëngjesi nis i kthjellët, por pasditja ka luhatje! Sa shkojnë temperaturat

po lexohet

Sipas MeteoAlb: Paraditja paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në territorin shqiptar.

Por mesdita dhe pasditja sjellin zhvillim të vranësirave lokale duke rrezikuar shira të përkohshëm në zonat veriore dhe jug-juglindje të vendit.

Mbrëmja rikthen kushtet e motit të kthjellët. Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 34°C.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi deri 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor dhe krijon në brigjet detare dallgëzim deri 4 ballë.

Rajoni dhe Europa

Masat ajrore të pa qëndrueshme do vijojnë të diktojnë vranësira, rrebeshe shiu dhe ministuhi ere në Ballkanin Perëndimor.

Ndërsa pjesa tjetër e kontinentit mbetet me mot të kthjellët dhe temperatura të larta.

të fundit

Arrestimi i këngëtarit të njohur, flasin miqtë e tij: Polici nuk e njohu, ai refuzoi që të…

Këngëtari u shoqërua në komisariat, ku pas disa orësh u lirua. Sipas miqve të tij, të cilët folën për “Pagesix”,...

të ngjashëm