Friday, March 24, 2023

|

BallinaVip kitchen

Vip kitchen

Ushqimet fatsjellëse që s’duhet të mungojnë në tryezën e Vitit të Ri

Nëse doni begati dhe fat për Vitin e Ri, duhet ta nisni nga tavolina. Në fakt, disa ushqime cilësohen si ogur i mirë dhe...

Gjalpë molle për lyerje buke: Mund të përmirësojë shijen e ëmbëlsirave dhe tortave

Mollët janë një frutë e vërtetë vjeshte dhe çdo ëmbëlsirë e përgatitur me to është e shijshme Këtë lyerje mund ta përdorni për bukë, kafshata...

Mish i pjekur pule me spinaq: Drekë e mrekullueshme për gjithë familjen

Kjo recetë është shumë e shijshme, e ushqyeshme dhe njëkohësisht kalorike Përbërësit: ▪ 600 gramë gjoks pule (file), ▪ 1 kilogram spinaq, ▪ 2 lugë erëza të përziera, ▪...

Gabimi që bëjmë kur skuqim mëlçitë: prandaj janë shpesh të thata dhe të forta

Mëlçia është jashtëzakonisht e shëndetshme, ndaj ia vlen ta përfshijmë përgjithmonë në menynë tonë Mund të përgatiten në shumë mënyra, thjesht duhet të mbani në...

Qofte me patëllxhan në salcë domatesh, me djathë të shkrirë brenda

Të lëngshme dhe të shijshme Qoftet në salcë domatesh janë një vakt i preferuar për shumë njerëz. Por a e dini se qoftet nuk duhet...

Pogaçe me djathë dhe miell misri: Kënaqësia shkumuese e shijes të cilën duhet patjetër ta provoni!

Provoni recetën e gjyshes për brumë perfekt Përbërësit: – 300–350 g miell gruri; – 100 g miell misri; – 300 ml qumësht të vakët; – 20 g tharmë; – kripë; –...

Çfarë duhet të bëni që vaji i nxehtë mos t’ju kërcasë gjatë skuqjes

Ushqimet e skuqura janë padyshim të ndaluara për ata që janë në dietë. Por a duhet t’i ndalojmë apo të paktën t’i kufizojmë ato...

7 mite popullore për ushqimet që nuk duhet t’i ndiqni më

Ka pasur shumë mite dhe keqkuptime rreth ushqimit dhe dietës që të gjithë i kemi njohur që kur ishim fëmijë. Megjithatë, me kalimin e...

Artikujt e fundit