Friday, March 24, 2023

|

BallinaSport

Sport

Pas 12 vitesh lidhje ndahen Iker Casillas dhe Sara Carbonero

Ish-portieri legjendar i Real Madrid dhe Spanjës, Iker Casillas dhe gazetarja Sara Carbonero janë duke u divorcuar. Sipas mediave spanjolle ata nuk jetojnë më...

Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta futbollisti 17-vjeçar

Klubi kosovar, Gjakova nëpërmjet një postimi në faqen e klubit, ka dhënë një lajm të hidhur për të gjithë sportdashësit anembanë, në veçanti ata...

Olsi Rama zbulon si u organizua takimi i Edi Ramës me Cristiano Ronaldo

Në tërmetin e nëntorit të vitit 2019, dy djem të vegjël i shpëtuan duke u hedhur nga dritarja. Kryeministri Rama bën realitet ëndrrën e...

​Pas vdekjes së tij, zbulohen lidhjet jashtëmartesore të Maradonës

Dashuria midis Carmen Di Pietro dhe Diego Armando Maradon këto ditë ka zënë faqen e para të mediave. Pas vdekjes së legjendës së futbollit...

“Kujdesu për të dhe për engjëllin tim”, publikohet audio e fundit e Maradonës

Disa orë më parë u shfaq audio e fundit në Whatsapp, e dërguar nga Diego Armando Maradona. Disa ditë para se të vdiste, "El...

U kthye në ring pas 15 vitesh, Mike Tyson tregon si e kapi në shtrat gruan e tij me aktorin e Hollivudit

Është rikthyer në ring pas 15 vjetësh (ndeshja me Roy Jones Jr përfundoi në barazim), por jo të gjithë e dinë se Mike Tyson...

FOTO/ 4 gra dhe shumë fëmijë, njihuni me jetën e ‘çmendur’ të Maradonës

Legjenda e futbollit, Diego Maradona ndërroi jetë në moshën 60 vjeçare. Jashtë fushës, Maradona ishte një personalitet i gjallë mjaft i njohur për stilin e...

Atalanta kthehet te fitorja dhe vendos rekord në Serie A

Pas dy humbjeve radhazi në kampionat, Atalanta është kthyer te fitorja në javën e 6-të të Serisë A. Bergamaskët kanë mundur në transfertë Croton-n falë...

Artikujt e fundit