Friday, March 24, 2023

|

BallinaSport

Sport

Lajmi i zi ‘pushton’ botën e futbollit/ Pësoi arrest kardiak, ndërron jetë në fushën e blertë futbollisti shqiptar

Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur sot lajmin tragjik të ndarjes nga jeta të të riut Erion Kajtazi, futbollist i përfaqësueseve...

Nis faza më drithëruese e Botërorit, dy skuadra të fuqishme zbarkojnë sot në fushë

Ditën e sotme nis faza me eliminim direkt në Botërorin e Katarit. Në fushë zbresin dy nga pretendentët, Argjentina dhe Holanda. Në 16:00 skuadra e...

VIDEO/ Plas keq në stadium, Xhaka nuk trembet ndaj lojtarëve të Serbisë

Përsëri tensione të lartë në sfidën e Serbisë me Zvicrën. Xhaka është përplasur me lojtarët e Serbisë fizikisht këtë herë. Granit Xhaka është përplasur më shumë...

Tensione në mes të ndeshjes, Xhakën nuk e mbajnë nervat, përplaset me lojtarët e Serbisë

Nuk kishin si të mungonin situatat e nxehta në sfidën Serbi-Zvicër. Një rast i Serbisë brenda zonës, ku Mitrovic është rrëzuar dhe të gjithë kanë...

Vetëm Ronaldo dhe Messi e kishin bërë, goli ndaj Serbisë fut Xherdan Shaqirin në HISTORI

Me golin e shënuar sot ndaj Serbisë, Xherdan Shaqiri është një nga tre lojtarët që kanë shënuar në secilin nga tre turnetë e fundit...

‘Tronditet’ bota e futbollit, Gjermania i jep lamtumirën Botërorit të Katarit

Gjermania është eliminuar nga Botërori. Në ndeshjen ndaj Kosta Rikës, ekipi i drejtuar nga Hansi Flick fitoi 4-2, por nuk arriti të kalonte Grupin...

Botëror i çmendur! Japonia përmbys Spanjën dhe i jep “shuplakën” fatale Gjermanisë (VIDEO)

Japoni 2-1 Spanjë. Përmbysje e çmendur nga japonezët. Tanaka shënon golin e dytë dhe dërgon ekipin në krye të grupit me rezultatet në kohë reale. Me...

E njohur si ‘tifozja më e zjarrtë’ e Botërorit, Ivana Knoll merr sërish vëmendjen me veshjen e guximshme si reagim ndaj kritikave

Ivana Knoll, e cila është etiketuar si ‘tifozja më zjarrtë’ e Kampionatit Botëror, ka marrë sërish vëmendjen me një tjetër veshje tërheqëse në stadiumin...

Artikujt e fundit