Friday, March 24, 2023

|

BallinaSport

Sport

Gjermania në avantazh, “fluturon” Gnabry (VIDEO)

Gjermanisë i janë dashur vetëm 10′ minuta për të zhbllokuar sfidën. Pas një krosimi të bukur në zonë Gnabry i pozicionuar në vendin e duhur,...

Ndryshojnë oraret e ndeshjeve/ Na presin surpriza? Nis sot xhiroja e tretë e Botërorit, spikat ndeshja SHBA-Iran

Starton sot xhiroja e tretë e fazës së grupeve në Kampionatin Botëror "Katar 2022".Ndryshe nga dy xhirot e kaluara, ndeshjet e sotme do të...

Brazili fiton dhe pret biletën e kualifikimit, Zvicra luan për gjithçka ndaj Serbisë

Brazili vuajti, por fitoi në ndeshjen e dytë të Grupit G ndaj Zvicrës. Në stadiumin 974 të Dohas, Selecao triumfoi me rezultatin 1-0, teksa heroi...

Të gjithë lokalet do të bojkotojnë, ky është qyteti i njohur europian që nuk transmeton Botërorin e Katarit, zbulohet arsyeja e fortë

Për shkak të shkeljeve të konsiderueshme të të drejtave të njeriut në vendin pritës dhe mijëra punëtorëve që vdiqën gjatë punimeve të ndërtimit të...

Shpërthen festa te Franca, “gjelat” përmbysin për 5 minuta Australinë

Super Franca. Gjelat kanë përmbysur në 5 minuta Australinë. Fillimisht realizoi Adrien Rabiot me kokë, ndërsa 5 minuta më vonë Giroud dyfishoi shifrat. SHIKO GOLAT

Shakira dhe Gerard Pique arrijnë marrëveshje për kujdestarinë e fëmijëve pas një takimi 12-orësh

Shakira do të transferohet në Miami vitin e ardhshëm me dy fëmijët e sa, si pjesë e një marrëveshjeje të arritur me Gerard Piquen...

E bujshme: Gerrard Pique “shokon” me deklaratën e tij

Një lajm i bujshëm dhe i papritur ka ardhur pak më parë, ku Pique ka shpallur lamtumirën e tij me Barcelonën dhe futbollin. Qendërmbrojtësi në...

“I thashë në mënyrë të vrazhdë të largonte Ferrarin e tij”, historia e njohjes së Zlatanit me gruan e tij

Bashkëshortja e Zlatan Ibrahimovic, modele dhe aktore suedeze Helena Seger ka treguar historinë e njohjes së tyre. Doli se martesa e tyre mund të...

Artikujt e fundit